Южаніна розповіла, яким буде Бюро фінбезпеки

1 червня 2018, 18:15

Національне бюро фінансової безпеки буде незалежним правоохоронним органом зі спеціальним статусом. При цьому, Бюро також буде підзвітне Верховній Раді і президенту України.

Про це в інтерв'ю НВ заявила глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

"Міністр фінансів [Олександр ДанилюкНВ], МВФ та інші партнери з цього приводу мають іншу думкувони хочуть, щоб це був орган в структурі виконавчої влади",зазначила вона.

Відео дня

За словами Южаніної, для вибору глави комісії пропонується систему, аналогічну Національному антикорупційному бюро.

"До конкурсної комісії делегується по три людини від всіх гілок влади. Для претендентів виписуються дуже високі кваліфікаційні вимоги. Після чого вибираються два-три кандидати, з числа яких президент призначає директора бюро", – пояснила вона.

Пропонується, щоб залишався один кандидат, якого своїм указом затвердив би президент, відзначила Южаніна.

"Я вважаю, що початок формування подібного органу має бути в цьому році. Тому що до старту його повноцінної роботи пройде від півроку до дев'яти місяців", – підсумувала вона.

Нагадаємо, що 22 березня 2017 року Кабінет міністрів України попередньо схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань, яку повинні були створити замість податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами Національної поліції і Служби безпеки і оборони (СБУ).

У квітні Національна рада реформ заблокував відповідний законопроект. При цьому, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступив за ліквідацію податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами в СБУ і Нацполіціі.

У вересні уряд схвалив законопроект про створення Служби фінансових розслідувань.

28 лютого 2018 року голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила про завершення розробки законопроекту про Національне бюро фінансових розслідувань та оприлюднила документ.

Порошенко заявляв, що цей законопроект дозволить припинити тиск на бізнес силових структур, а також стане єдиним органом розслідування несплати податків.

При цьому, Данилюк в інтерв'ю НВ розкритикував ініціативу створення Національного бюро фінансових розслідувань.

Читайте інтерв'ю з Ніною Южаніною у свіжому номері журналу Новое Время - №20 від 31 травня 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X