Євросоюз зробив крок до блокування Північного потоку-2 - Reuters

21 березня 2018, 18:46

Законодавці Європейського Союзу (ЄС) ухвалили проект правил, який поширює закони внутрішнього ринку на газопроводи, які знаходяться не на території ЄС, у тому числі запланований Північний потік-2.

Про це пише Reuters.

Пропозиція Комісії підтримали країни Східної Європи і Балтії, які побоюються, що трубопровід підриває зусилля ЄС зі скорочення залежності від Росії і підтримки ЄС для України, позбавляючи її транзиту газу.

Відео дня

При цьому, прихильники трубопроводу, в тому числі Німеччина, виступають проти зміни правил як спроби блокувати Північний потік-2.

"У своєму нинішньому вигляді проект Північний потік-2 не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакету ЄС. Складно знайти компроміс", - заявив один з дипломатів ЄС.

Відзначимо, що Комісія в 2017 році запропонувала внести зміни в свою газову директиву, щоб всі імпортні трубопроводи підпорядковувалися правилам - належали безпосередньо постачальникам газу, застосовували недискримінаційні тарифи і надавали можливості третім сторонам.

Нагадаємо, що раніше у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали лист з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресований головам парламентів європейських країн. Пізніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.

Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій назвав проект "вкрай небезпечним".


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Показати ще новини
Радіо NV
X