Євросоюз вимагає від України проведення реформи операторів електроенергії

0 коментувати
Енергетичне співтовариство вважає, що Україна не виконує свої зобов'язання

Енергетичне співтовариство вважає, що Україна не виконує свої зобов'язання

Секретаріат Енергетичного співтовариства відкрив процедури врегулювання питань щодо України, Албанії, Боснії і Герцеговини через відсутність поділу операторів розподілу електроенергії.

Про це повідомили в прес-службі регулятора.

У Секретаріаті вважають, що Україна не виконує свої обов'язки щодо Договору про енергетичне співтовариство.

Так, країни не перенесли вимоги про поділ третього енергетичного пакета в національне законодавство, а також не вжили заходів щодо практичного правового і функціонального поділу своїх національних операторів системи електроенергії.

Зазначається, що обленерго як і раніше мають повністю інтегровані юридичні та функціональні структури управління розподілом і постачанням електроенергії.

Згідно з повідомленням, поділ операторів є одним з центральних елементів лібералізації ринку електроенергії і обов'язковим в Енергетичному співтоваристві з 2015 року.

"Лише тоді, коли вони відокремлені від інших сегментів ланцюга енергопостачання, оператори системи розподілу можуть діяти незалежно, а споживачі виграють від більшого вибору електропостачальних компаній, які, у свою чергу, пропонують поліпшені послуги за розумною ціною", - пояснили в співтоваристві.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Київенерго розділили на дві компанії : одна буде займатися розподілом електроенергії і експлуатацією електромереж, інша - постачанням електроенергії. Таке рішення акціонери пояснювали вимогами закону Про ринок електроенергії.


Україна 1 лютого 2011 року набула статусу договірної сторони в Енергетичному Співтоваристві. Це сприятиме встановленню довгострокової фінансової стабільності енергетичного сектора та поліпшенню інвестиційного клімату в Україні.

У рамках членства в Україна повинна підвищувати ефективність функціонування внутрішніх енергетичних ринків, шляхом імплементації відповідного законодавства ЄС.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: