Євросоюз вимагає від України проведення реформи операторів електроенергії

26 січня 2018, 17:50

Секретаріат Енергетичного співтовариства відкрив процедури врегулювання питань щодо України, Албанії, Боснії і Герцеговини через відсутність поділу операторів розподілу електроенергії.

Про це повідомили в прес-службі регулятора.

У Секретаріаті вважають, що Україна не виконує свої обов'язки щодо Договору про енергетичне співтовариство.

Так, країни не перенесли вимоги про поділ третього енергетичного пакета в національне законодавство, а також не вжили заходів щодо практичного правового і функціонального поділу своїх національних операторів системи електроенергії.

Відео дня

Зазначається, що обленерго як і раніше мають повністю інтегровані юридичні та функціональні структури управління розподілом і постачанням електроенергії.

Згідно з повідомленням, поділ операторів є одним з центральних елементів лібералізації ринку електроенергії і обов'язковим в Енергетичному співтоваристві з 2015 року.

"Лише тоді, коли вони відокремлені від інших сегментів ланцюга енергопостачання, оператори системи розподілу можуть діяти незалежно, а споживачі виграють від більшого вибору електропостачальних компаній, які, у свою чергу, пропонують поліпшені послуги за розумною ціною", - пояснили в співтоваристві.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Київенерго розділили на дві компанії : одна буде займатися розподілом електроенергії і експлуатацією електромереж, інша - постачанням електроенергії. Таке рішення акціонери пояснювали вимогами закону Про ринок електроенергії.


Україна 1 лютого 2011 року набула статусу договірної сторони в Енергетичному Співтоваристві. Це сприятиме встановленню довгострокової фінансової стабільності енергетичного сектора та поліпшенню інвестиційного клімату в Україні.

У рамках членства в Україна повинна підвищувати ефективність функціонування внутрішніх енергетичних ринків, шляхом імплементації відповідного законодавства ЄС.

Показати ще новини
Радіо НВ
X