Євросоюз готовий виділити Україні перший транш фіндопомоги вже цього року

20 вересня 2018, 13:11

Україна вже в цьому році може отримати перший транш в розмірі €500 млн з четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС загальною сумою €1 млрд.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс в інтерв'ю Європейської правді.

"Можу сказати, що дуже багато роботи Україна вже виконала, і це дає підстави вважати, що нинішня програма буде успішною. І я не бачу проблем, що завадять Україні отримати перший транш вже цього року", - сказав він.

Відео дня

Домбровскіс зазначив, що розмір програм макрофінансової допомоги, як правило, визначається виходячи з наявних макрофінансових проблем у державі.

"Ми виходили з нинішньої економічної ситуації в Україні, вважаємо, що дана сума є достатньою. Як ви знаєте, нова програма – це мільярд євро двома траншами по 500 мільйонів. Крім того, наша допомога пов’язана із наявністю співпраці з МВФ. Для ЄС принципово важливо, щоб ви мали діючу програму співпраці з фондом", - додав він.

Зазначимо, що Україна не матиме проблем із отриманням першого траншу, а от для перерахування другої частини коштів ЄС встановив низку серйозних вимог.

Серед них просування процесу приватизації, в тому числі продаж не менше 200 об'єктів, власником яких є держава; реформа системи управління державних підприємств, в тому числі - створення незалежного правління Укренерго; створення корпоративної системи управління державних банків, просування роботи з повернення активів, пов'язаних з безнадійними кредитами, зміни в системі запобігання відмиванню коштів, як того вимагає Угода про асоціацію Україна-ЄС.

Нагадаємо, що Україна в минулому році не отримала третій транш в сумі €600 млн за попередньою програмою макрофіна. Причиною цього стало небажання вводити автоматичну перевірку електронних декларацій, переглянути питання е-декларування для активістів і створити реєстр кінцевих власників підприємств.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X