Євросоюз може послабити "торговий захист" від Китаю і дати йому статус країни з "ринковою економікою"
13 січня запланована зустріч уповноважених представників від усіх країн-членів ЄС, які будуть обговорювати це питання, повідомляє РБК з посиланням на Reuters.
Крім того, зустріч подібного характеру може відбутися в Амстердамі в лютому на рівні міністрів торгівлі країн ЄС. Однак, остаточне рішення навряд чи буде прийнято раніше літа 2016 року.
Читайте також: Шляхом Китаю і Сінгапуру. Як нам стати успішними
"Моя думка така, що Китай не є ринковою економікою. Однак, це основний торговий гравець, і ми повинні прийняти це до уваги", — заявив чиновник ЄС агентству.
Отримання статусу ускладнить введення антидемпінгових мит для китайських товарів. Статус ринкової економіки визначає шляхи, за якими оцінюється демпінг. Якщо країна вважається ринковою економікою, то у розрахунок береться внутрішня ціна товару. Зараз у розрахунок беруться експортні ціни на китайські товари.
Якщо Китай визнають ринковою економікою, то Європейський союз може втратити до 3,5 млн робочих місць. Таку цифру отримали у результаті дослідження, проведеного 25 європейськими промисловими федераціями.
Натомість європейці отримають більш дешевий китайський імпорт. А великі європейські компанії як, наприклад, Alstom і Siemens отримають більш легкий доступ на китайський ринок.
Надання Китаю статусу "ринкової економіки" обговорюється вже більше 15 років, з моменту вступу країни до СОТ у 2001 році.
Раніше повідомлялося, що Китай обмежив продаж доларів.