Євросоюз готовий до проблем з поставками російського газу цієї зими – Єврокомісар

31 серпня 2016, 13:30
Європейський Союз готовий і адаптований до можливих форс-мажорних ситуацій в питанні поставок газу майбутньої зими

Про це заявив віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович, повідомляє Zn.ua.

"Звичайно, ми були б щасливі, якби поставки були б додатково підкріплені тристоронньою угодою ("зимовим пакетом" між Україною, ЄС і РФ)... Проте варто зазначити, що зараз, завдяки виконаній роботі, ми набагато більш підготовлені, ніж раніше", – сказав Шефковіч.

Відео дня

За його словами, минулі енергетичні стрес-тести показали більшу стійкість енергетичної системи союзу до можливих перебоїв у постачанні палива. Він також нагадав про вдосконалення системи створення запасів газу, розширення можливостей щодо використання СПГ та налагодженні енергетичних взаємозв'язків між країнами союзу – тобто можливості держав перекидати енергію один одному в разі потреби.

Шефковіч зазначив, що у Євросоюзу "немає сигналів, що щось драматичне може статися", а також, що країни союзу "зможуть адаптуватися, якщо що".

2 вересня Єврокомісар планує відвідати Київ, а 11-12 вересня – Москву. Хоча остаточна дата візиту до Росії поки точно не визначена. Однією з цілей поїздки буде вивчення інтересу до тристоронніх переговорів щодо постачання газу з Росії в Україну напередодні зимового опалювального сезону. За його словами, він працює над тим, щоб новий "зимовий пакет" був укладений між трьома сторонами.

Нагадаємо, що з початку року транзит російського газу в Європу через територію України збільшився на 21% в порівнянні з торішнім показником – до 43,2 млрд куб. м.

А нещодавно російський Газпром заявив про стурбованість рівнем закачування Україною газу в підземні сховища і вважає, що холодною зимою Київ не впорається з транзитом в Європу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X