Європейський інвестиційний банк виділить €200 млн на українській громадський транспорт

11 листопада 2016, 11:28
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надасть Міністерству інфраструктури України кредит у розмірі €200 млн на реалізацію проекту з підтримки раціонального функціонування громадського транспорту в 20 містах країни

Відповідну угоду підписали міністр інфраструктури Володимир Омелян та віце-президент ЄІБ Вазил Гуда, передає Інтерфакс-Україна.

"Цей проект дуже важливий для українських міст. Він дає можливість значно оновити муніципальний транспорт: це оновлення трамвайного і тролейбусного парків. Окремо підкреслю: в умовах фінансової децентралізації місцевих бюджетів можуть самі співпрацювати з МФО і реалізовувати подібні проекти", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який був присутній при підписанні угоди.

Відео дня

Прес-служба ЄІБ повідомила, що реалізація проекту буде здійснюватися за рахунок перерозподілу транспортних потоків від автомобільного до електротранспорту, ефективної експлуатації діючих систем громадського транспорту по всій Україні.

"Кращий рівень обслуговування та раціональне функціонування громадського транспорту в середніх і великих містах України підвищить рівень життя громадян, поліпшить стан навколишнього середовища, що буде сприяти заощадженню енергоресурсів. Це призведе до зростання обсягу виробництва", - наголошується в прес-релізі банку.

Проект складатиметься з кількох інвестиційних схем в межах від €1 млн до €50 млн. Кінцевими бенефіціарами стануть транспортні комунальні підприємства або громади.

При цьому, інвестиційні витрати на схеми, які будуть підтримуватися в рамках зазначеного кредиту, можуть досягати €400 млн. Частка співфінансування ЄІБ в цій сумі буде досягати 50%. Крім того, проект буде співфінансувати партнерська фінансова організація – Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Показати ще новини
Радіо NV
X