Європейські реформатори назвали причини гальмування реформ в Україні

0 коментувати
В ЄС вважають, що українці мають усвідомити власну відповідальність за реформи

В ЄС вважають, що українці мають усвідомити власну відповідальність за реформи

Центр європейських досліджень Вілфріда Мартенса узагальнив висновки відомих в Європі реформаторів, які консультували владу України після Майдану.

В аналітичній записці центру наголошується, що реформи в країні гальмуються не стільки через війну і олігархів, скільки через те, що влада і широка громадськість не беруть на себе відповідальність.

"Українські лідери повинні робити реформи не тільки під тиском ззовні (МВФ та ЄС), але й тому що це необхідна умова для кращого майбутнього країни", – вважають опитані центром експерти.

Також у документі наголошується, що українська еліта і широка громадськість іноді очікують, що рятувати Україну від труднощів повинен Європейський Союз і Захід в цілому.

Серед інших труднощів, які заважають реформувати країну, також називають військову та економічну агресію Росії, опір з боку олігархів і політичну плутанину – слабку координацію зусиль між президентом, парламентською коаліцією та Кабміном.

При цьому наголошується, що людські і матеріальні втрати, які несе країна через військові дії, не повинні використовуватися для виправдання повільних реформ.

Головною загрозою для подальшого розвитку країни центр Мартенса називає низькі темпи реформування судової системи і слабку боротьбу з корупцією.

Центр Мартенса був створений у 2007 році Європейською народною партією. Це одна з найвпливовіших політичних сил, яка об'єднує правоцентристські, християнсько-демократичні, консервативні та інші партії зі схожими цінностями.

В рамках Програми українських реформ, яку здійснював центр в 2014-2015 році Україну відвідали відомі в Європі реформатори: екс-прем'єр Словаччини Мікулаш Дзурінда, екс-прем'єр Литви Андріус Кубіліус, автор польських реформ Лєшек Бальцерович та інші. Їх враження від зустрічі з офіційними особами, представниками бізнесу та громадськості лягли в основу аналітичної записки центру Мартенса.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: