Європейські реформатори назвали причини гальмування реформ в Україні
Центр європейських досліджень Вілфріда Мартенса узагальнив висновки відомих в Європі реформаторів, які консультували владу України після Майдану.
В аналітичній записці центру наголошується, що реформи в країні гальмуються не стільки через війну і олігархів, скільки через те, що влада і широка громадськість не беруть на себе відповідальність.
"Українські лідери повинні робити реформи не тільки під тиском ззовні (МВФ та ЄС), але й тому що це необхідна умова для кращого майбутнього країни", – вважають опитані центром експерти.
Також у документі наголошується, що українська еліта і широка громадськість іноді очікують, що рятувати Україну від труднощів повинен Європейський Союз і Захід в цілому.
Серед інших труднощів, які заважають реформувати країну, також називають військову та економічну агресію Росії, опір з боку олігархів і політичну плутанину – слабку координацію зусиль між президентом, парламентською коаліцією та Кабміном.
При цьому наголошується, що людські і матеріальні втрати, які несе країна через військові дії, не повинні використовуватися для виправдання повільних реформ.
Головною загрозою для подальшого розвитку країни центр Мартенса називає низькі темпи реформування судової системи і слабку боротьбу з корупцією.
Центр Мартенса був створений у 2007 році Європейською народною партією. Це одна з найвпливовіших політичних сил, яка об'єднує правоцентристські, християнсько-демократичні, консервативні та інші партії зі схожими цінностями.
В рамках Програми українських реформ, яку здійснював центр в 2014-2015 році Україну відвідали відомі в Європі реформатори: екс-прем'єр Словаччини Мікулаш Дзурінда, екс-прем'єр Литви Андріус Кубіліус, автор польських реформ Лєшек Бальцерович та інші. Їх враження від зустрічі з офіційними особами, представниками бізнесу та громадськості лягли в основу аналітичної записки центру Мартенса.