Європейські реформатори назвали причини гальмування реформ в Україні

18 січня 2016, 20:22
1029
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В ЄС вважають, що українці мають усвідомити власну відповідальність за реформи

Центр європейських досліджень Вілфріда Мартенса узагальнив висновки відомих в Європі реформаторів, які консультували владу України після Майдану.

В аналітичній записці центру наголошується, що реформи в країні гальмуються не стільки через війну і олігархів, скільки через те, що влада і широка громадськість не беруть на себе відповідальність.

"Українські лідери повинні робити реформи не тільки під тиском ззовні (МВФ та ЄС), але й тому що це необхідна умова для кращого майбутнього країни", – вважають опитані центром експерти.

Також у документі наголошується, що українська еліта і широка громадськість іноді очікують, що рятувати Україну від труднощів повинен Європейський Союз і Захід в цілому.

Серед інших труднощів, які заважають реформувати країну, також називають військову та економічну агресію Росії, опір з боку олігархів і політичну плутанину – слабку координацію зусиль між президентом, парламентською коаліцією та Кабміном.

При цьому наголошується, що людські і матеріальні втрати, які несе країна через військові дії, не повинні використовуватися для виправдання повільних реформ.

Головною загрозою для подальшого розвитку країни центр Мартенса називає низькі темпи реформування судової системи і слабку боротьбу з корупцією.

Центр Мартенса був створений у 2007 році Європейською народною партією. Це одна з найвпливовіших політичних сил, яка об'єднує правоцентристські, християнсько-демократичні, консервативні та інші партії зі схожими цінностями.

В рамках Програми українських реформ, яку здійснював центр в 2014-2015 році Україну відвідали відомі в Європі реформатори: екс-прем'єр Словаччини Мікулаш Дзурінда, екс-прем'єр Литви Андріус Кубіліус, автор польських реформ Лєшек Бальцерович та інші. Їх враження від зустрічі з офіційними особами, представниками бізнесу та громадськості лягли в основу аналітичної записки центру Мартенса.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Країни

Вчора, 11:31

article_img
Золоті слова. Жителі неангломовних країн масово вивчають головну міжнародну мову
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
Економіка

Вчора, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці

Головне

Геополітика

Вчора, 21:35

article_img
Ізраїль і Чад відновлять дипломатичні відносини через 47 років після розриву
Країни

Вчора, 13:30

article_img
Біля автоколони губернатора одного з міст Афганістану вибухнула бомба, загинуло щонайменше восьмеро силовиків
Економіка

Вчора, 13:15

article_img
Інфраструктурний підйом. В Україні рекордними обсягами будують дороги, аеропорти, мости