Європа зажадала від України прискорити створення резерву нафти

9 листопада 2017, 12:39
Секретаріат Європейського енергетичного співтовариства стурбований відсутністю прогресу України в питанні створення страхового (резервного) запасу нафти

Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу сказав глава Секретаріату Янез Копач, передає enkorr.

"Пройшов рік і нічого нового ми не бачимо. Україна поки навіть не змогла визначитися з моделлю, за якою резервний запас нафти необхідно створювати", - зазначив глава він.

Відео дня

Янез Копач очікує, що уряд до кінця року затвердить модель створення страхового запасу і незабаром будуть розроблені проекти вторинного законодавства. Також Енергоспівтовариство очікує прийняття в першій половині 2018 р окремого закону про резервному запасі нафти, який буде відповідати директивам ЄС.

Присутній на комітеті міністр енергетики Ігор Насалик у відповідь заявив, що відповідальність за підготовку до створення резервного запасу лежить на Державному агентстві резерву України.

Нагадаємо, що згідно з Європейською директивою 2009 року, стабзапас нафти повинен бути сформований європейськими країнами до 2023 року, в обсязі 61 дня середньодобового споживання, або 90 днів середньодобового чистого імпорту. За попередніми оцінками експертів, Україні буде потрібно закласти щонайменше 2 млн тонн нафти, для чого буде потрібно вкласти понад $1 млрд.

Раніше Державне агентство резерву України (Держрезерв) підготувало план імплементації директиви, згідно з яким Україна може почати формувати власний стабілізаційний запас вже з 2017 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X