Єврокомісія офіційно запропонувала "антигазпромівські" поправки до газової директиви ЄС

8 листопада 2017, 14:56
Європейська комісія (ЄК) запропонувала внести поправки до директиви ЄС щодо газу з метою "покращення функціонування внутрішнього енергетичного ринку ЄС і зміцнення солідарності між державами-членами"

Про це йдеться в офіційному комюніке ЄК.

"Мета поправки полягає в тому, щоб завершити існуючу газову директиву (2009/73/EC) та уточнити, що основні принципи енергетичного законодавства ЄС (доступ третіх сторін, тарифне регулювання, поділ власності та прозорість) будуть застосовуватися до всіх газопроводах в треті країни і з них до кордону юрисдикції ЄС ", - сказано в заяві.

Відео дня

Як відзначають в Брюсселі, це гарантує, що всі магістральні трубопроводи, що входять на територію Євросоюзу, "відповідають правилам ЄС, експлуатуються з однаковим ступенем прозорості, доступні іншим операторам і працюють ефективно".

Після того, як поправка буде прийнята Європейським парламентом і Радою ЄС, ці зміни "стануть важливим кроком на шляху до завершення будівництва Енергетичного союзу".

У ЄК вважають, що цей крок буде сприяти "досягненню цілей газового ринку ЄС, включаючи посилення конкуренції між постачальниками газу і підвищення енергетичної безпеки в ЄС".

"Забезпечення ефективного управління всіма основними трубопроводами, повністю або частково перебувають на території ЄС, в режимі прозорого регулювання призведе до зменшення конфлікту інтересів між операторами інфраструктур і постачальниками газу і гарантує встановлення недискримінаційних тарифів", - йдеться в комюніке.

Втім, ЄК запропонувала дозволити державам-членам мати можливість надавати існуючим транскордонним трубопроводах "деякі відступи від застосування директиви в кожному конкретному випадку, якщо такі відступи не завдають шкоди конкуренції або безпеки поставок".

Як відомо, Єврокомісія розглядає російський план подвоїти поставки газу в обхід традиційних маршрутів через Україну як підрив зусиль ЄС щодо зменшення залежності від Москви і її підтримки Києва.

Брюссель розраховує, що нові правила будуть введені до кінця 2018 року - як можна швидше для того, щоб застосувати їх до трубопроводу Північний потік-2, який повинен бути завершений до кінця наступного року.

Проект Північний потік-2, яке повністю належить російському газовому монополістові Газпром, не відповідає зконодательству ЄС в частині вимог так званого Третього енергопакету. Росія вважає їх "дискримінаційними" для себе і заперечує їх у Світовій організації торгівлі (СОТ).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X