Євробонди Приватбанку стрімко дешевшають через чутки про націоналізацію

25 листопада 2016, 08:36
Єврооблігації одного з найбільших українських банків - Приватбанку -  від середини минулого тижня стрімко дешевшають на зростаючих побоюваннях серед учасників ринку щодо можливої націоналізації фінустанови

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Котирування цінних паперів з погашенням в січні і лютому 2018 року з 17 листопада впали у вартості впало на 15,242 відсоткових пункти (п.п.) - до 65,033% номіналу і 13,754 п.п - до 64,896% номіналу відповідно.

Відео дня

Їх прибутковість при цьому зросла на 23,512 п.п. - до 55,02% річних і 19,892 п.п. - до 52,387% річних відповідно.

"Весь фінансовий ринок зараз тільки і говорить про ризик націоналізації ПриватБанку", - повідомив агентству фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії Драгон Капітал Сергій Фурса.

За його словами чутки про ймовірну націоналізацію найбільшого банку країни вже давно ходять по ринку, але останнім часом вони активізувались.

Побоювання серед інвесторів щодо націоналізації ПриватБанку підтвердиив також керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Конкорд Капітал Олександр Паращій.

"Згідно з меморандумом співпраці між Україною і Міжнародним валютним фондом (МВФ), якщо буде націоналізація банку, власники його єврооблігацій будуть змушені погодитися на примусову реструктуризацію або конвертацію боргових зобов'язань (bail-in). Яким чином буде проходити така боргова операція, в документі не уточнюється. Ймовірно, власникам цінних паперів можуть запропонувати або величезне списання боргу (haricut), або обмін облігацій на акції банку ", - підкреслив він.

Показати ще новини
Радіо NV
X