ЄС запропонував підключити Німеччину до переговорів щодо транзиту газу через Україну
Європейська комісія розглядає можливість розширення переговорів із тристоронніх - за участю України, Росії та Євросоюзу, до чотиристоронніх - за участю Німеччини.
Про це заявив заступник голови Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович, передає Інтерфакс-Україна.
"Я бачу квадрілог як політичний імпульс для переговорів з Україною", - написав він на своїй сторінці в Twitter за підсумками зустрічі з міністром енергетики та економіки Німеччини Петером Альтмаєром.
Шефчович підтвердив пріоритетність для Єврокомісії забезпечення збереження транзитного маршруту через Україну.
Відносно Північного потоку-2 він нагадав позицію Єврокомісії, що цей газопровід має будуватися за тими ж правилами, що і всі інші газопроводи в ЄС. Шефчович зазначив, що ЄК дуже цінує останню заяву канцлера Німеччини Ангели Меркель з питання будівництва Північного потоку-2.
У свою чергу Альтмайер зазначив, що метою Берліна в цьому питанні є необхідність забезпечити приватні інфраструктурні проекти і одночасно захистити законні інтереси України.
Раніше канцлер Німеччини зазначила, що 9 квітня під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним наголосила, що "не може такого бути, щоб через Північний потік-2 Україна практично не матиме ніякого значення як транзитна країна природного газу".
Нагадаємо, група з 39 американських сенаторів закликала адміністрацію Дональда Трампа використовувати "всі наявні в її розпорядженні засоби" для запобігання будівництва газопроводу Північний потік-2.
Раніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.
Перед цим у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали листа з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресованого головам парламентів європейських країн. Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькій назвав проект "вкрай небезпечним".
Пізніше ЄС звинуватив Північний потік-2 у порушенні принципів прозорості та рівності доступу.
Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.
Північний потік -2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.