ЄС задумав вилучити 8 країн із чорного списку “податкових гаваней” - Reuters

16 січня 2018, 09:00

Представники Європейського союзу (ЄС) запропонували видалити вісім юрисдикцій з чорного списку “податкових гаваней”, схваленого у грудні 2017 року.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з документами Євросоюзу, вісім з 17 юрисдикцій потрібно вилучити зі списку, так як вони запропонували змінити свої податкові правила.

Так, представники ЄС рекомендують видалити зі чорного списку Панаму, Південну Корею, Об'єднані Арабські Емірати, Барбадос, Гренаду, Макао, Монголію і Туніс.

Відео дня

Дана пропозиція буде обговорюватися на зустрічі послів ЄС в середу, 17 січня. Очікується, що рішення буде прийнято міністрами фінансів ЄС наступного тижня на зустрічі в Брюсселі для щомісячних переговорів.

У “чорному списку” залишаться Американське Самоа, Бахрейн, Гуам, Маршаллові Острови, Намібія, Палау, Сент-Люсія, Самоа і Тринідад і Тобаго.

Нагадаємо, що 5 грудня 2017 року Міністри фінансів Європейського Союзу вирішили затвердити чорний список “податкових гаваней” для перешкоджання ухилення від сплати податків. До списку мали ввійти 17 юрисдикцій за межами Євросоюзу.

Відзначимо, що раніше репортери, які входять в Міжнародний консорціум журналістських розслідувань, розкрили нові схеми ухилення від сплати податків високопоставлених політиків, вивчивши близько 13,4 млн секретних документів. Результати розслідування, що отримало назву "райські документи", були опубліковані 5 листопада 2017 року.

У цих документах згадуються імена понад 120 політиків з майже 50 країн світу, а також підприємства, спортсмени, бізнесмени та інші високопоставлені особи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X