ЄС вирішив пом'якшити санкції США проти Ірану на своїй території

6 серпня 2018, 17:04

Європейський Союз затвердив рішення з 7 серпня пом'якшити на своїй території дію оновлених санкцій США проти Ірану.

Як говориться в повідомленні Єврокомісії, з цього дня починає діяти оновлена "блокуюча постанова" ЄС.

Це необхідно для того, щоб послабити вплив американських санкцій на інтереси компаній держав-членів ЄС, які ведуть бізнес в Ірані.

Відео дня

"Оновлена "блокуюча" постанова - це частина підтримки Європейським Союзом продовження повної та ефективної реалізації іранської ядерної угоди, в тому числі шляхом підтримки торгово-економічних відносин між ЄС та Іраном, які були нормалізовані після скасування санкцій, пов'язаних з ядерною зброєю", - йдеться в прес-релізі ЄК.

Раніше в Брюсселі заявили, що Євросоюз буде підтримувати економічні зв'язки з Іраном, незважаючи на санкції США, а також продовжить імпортувати іранські енергоресурси.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що США виходять з угоди щодо ядерної програми Ірану. Він назвав угоду несправедливою та висловив сумнів у тому, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерана.

З понеділка, 6 серпня, США почали процес відновлення санкцій щодо Ірану. Представники адміністрації Трампа заявляють, що санкції поновлюються "в спробі змінити поведінку іранського режиму". Під санкції потраплять й інші країни, якщо вони будуть допомагати Ірану в розробці ядерної зброї.


Історична угода щодо іранської ядерної програми від 2015 року передбачає зняття частини санкцій з Ірану в обмін на обмеження його можливостей зі збагачення та зберігання ядерних матеріалів.

Показати ще новини
Радіо NV
X