ЄС та США підтримали створення Бюро фінбезпеки – Порошенко

31 жовтня 2018, 16:18

Європейський Союз і США підтримали законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки в Україні.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з бізнесом, передає кореспондент НВ Бізнес.

“Нарешті ми отримали підтримку з боку наших Європейських та американських партнерів”, - сказав президент.

Відео дня

Порошенко нагадав, що ще у квітні визнав законопроект як невідкладний.

"Але "воз и ныне там". І мені часом видається, що його ухвалення блокує міжфракційне лоббі силовиків, бо воно у разі прийняття закону втрачає доїльний апарат, яким виціджує із бізнесу всі соки", - написав він у Twitter.

Нагадаємо, що 22 березня 2017 року Кабінет міністрів України попередньо схваливзаконопроект про Службу фінансових розслідувань, яку повинні були створити замість податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами Національної поліції і Служби безпеки і оборони (СБУ).

У квітні Національна рада реформ заблокував відповідний законопроект. При цьому, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступив за ліквідацію податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами в СБУ і Нацполіціі.

У вересні уряд схвалив законопроект про створення Служби фінансових розслідувань.

28 лютого 2018 року голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила про завершення розробки законопроекту про Національне бюро фінансових розслідувань та оприлюднила документ.

Порошенко заявляв, що цей законопроект дозволить припинити тиск на бізнес силових структур, а також стане єдиним органом розслідування несплати податків.

При цьому, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв'ю НВ розкритикував ініціативу створення Національного бюро фінансових розслідувань.

Показати ще новини
Радіо NV
X