ЄС планує розширити допомогу банкам України

17 березня 2016, 14:52
Євросоюз планує продовжити реалізацію Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року і розширити її

Як повідомляє сайт НБУ, про це заявив представник ЄС в Україні Ян Томбінський на III Українському фінансовому форумі.

"Європейський Союз сподівається на продовження Комплексної програми розвитку фінансового сектору України спільно із Нацбанком України та іншими органами держвлади", - заявив він.

Відео дня

Як відомо, ЄС вже надає технічну допомогу із реалізацією проектів цієї програми.

Своєю чергою голова Нацбанку Валерія Гонтарєва сказала, що попереду у Нацбанку багато роботи, а саме - подальше забезпечення цінової стабільності.

"Саме тому ми налаштовані знизити рівень інфляції: нашою ціллю є рівень споживчої інфляції 12% на кінець 2016 р. Ми прагнемо знизити рівень інфляції до 5% на кінець 2019 року", - заявила вона.

Стосовно стабільності фінсектору, на думку Гонтарєвої, Україні необхідно розробити механізми врегулювання проблемної заборгованості, яка виникла в 2008 – 2015 роках.

"А для відновлення банківського кредитування необхідно посилити захист прав кредиторів і здійснити судову реформу. Ми налаштовані на продовження реалізації реформи фінансового сектору. Ми можемо пообіцяти банківському сектору, що умови роботи для всіх банків будуть рівними", - уточнила вона.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що НБУ хоче бачити іноземні банки на ринку цінних паперів. Надзвичайно важливим фактором у цьому завданні, за словами заступника голови Нацбанку Олега Чурія, є відновлення співпраці із МВФ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X