ЄС підтримав Україну в питанні транзиту російського газу

17 вересня 2018, 11:39

У Європейському Союзі сподіваються на збереження транзиту російського газу в Європу через Україну після 2019 року.

Про це заявив заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович в Брюсселі, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми активно підтримуємо проведення реформ в Україні, і ви знаєте, як активно ми працюємо для того, щоб переконатися, що транзит газу через Україну збережеться після 2019 року. Само собою, це питання, яке буде у нас на порядку денному протягом тривалого періоду. Але я думаю, що це забезпечить Європі кращі умови, Європа буде сильнішою і впевненішою", - сказав він.

Відео дня

Шефчович додав, що, незважаючи на часті і непрості дискусії з цього питання, представники ЄС поділяють спільну позицію щодо санкцій відносно Росії.

Нагадаємо, що раніше глава Газпрому Олексій Міллер заявляв, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.

Крім того, Банк Росії у своїй останній доповіді про грошово-кредитну політику зазначив, що закінчення договору про транзит з Україною, а також невизначеність навколо Північного потоку-2 створюють ризики для експорту газу з РФ.


У 2017 році Україна збільшила транзит природного газу через свою ГТС на 13,7% (+11,3 млрд куб. м) в порівнянні з 2016 роком - до 93,5 млрд куб. м. У січні-серпні 2018 року транзит газу через газотранспортну систему України скоротився на 6% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року - до 58,2 млрд куб. м.

Показати ще новини
Радіо НВ
X