ЄС готовий надати Україні €20 млн на будівництво транспортного коридору

6 березня 2018, 17:20

В Європейському Союзі (ЄС) готові надати €20 млн на будівництво транспортного коридору Go Highway в Україні.

Про це повідомив керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак в інтерв’ю РБК-Україна.

"ЄС запропонував надати нам вже в цьому році невеликий грант у розмірі близько €20 млн на будівництво об'їзду Тернополя. Проект вже узгоджений. Тобто перший крок в рамках реалізації проекту Go Highway вже зроблено. Але нам необхідно набагато більше фінансування для цієї дороги, і в Єврокомісії це прекрасно розуміють", - розповів він.

Відео дня

Він додав, що на реалізацію проекту Go Highway необхідно як мінімум €1 млрд.

За словами Новака, розмір фінансування з європейської сторони транспортного коридору багато в чому залежить від політичних домовленостей.

"Ми пропонуватимемо цю дорогу як всім відомий знак європейської інтеграції України. Я впевнений, що Євросоюзу теж необхідно показати, що є певний прогрес в європейській інтеграції України", - пояснив він.

Новак наголосив, що на даний момент з цього приводу вже проведені успішні переговори з генеральним директором з питань мобільності і транспорту Єврокомісії Хенріком Хололеєм.

Нагадаємо, що у жовтні 2017 року Україна за підтримки Світового банку розпочала реалізацію проекту Go Highway, який повинен з'єднати українські та польські порти.

Раніше міністр інфраструктури України Володимир Омелян розповідав, що ЄС готовий взяти участь в фінансування інфраструктурних проектів, які спрямовані на зближення українських транспортних коридорів з європейськими.

Показати ще новини
Радіо NV
X