ЄІБ надасть 400 млн євро малим та середнім фермерам - Кутовий

29 липня 2016, 13:41
171
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Основною метою проекту в міныстерстві бачать надання можливості малому гравцю стати конкурентоспроможним з великими гравцями

Фото: zaporizhia.all.biz

Європейський інвестиційний банк може надати кошти на пільгові кредити українських малих та середніх фермерів на суму €400 млн

Про це в інтерв’ю виданню Обозреватель розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, повідомляє прес-служба.

"Ми будемо виносити на ратифікацію Верховною Радою України договору з Європейським інвестиційним банком, у рамках якого €400 млн буде виділено для малих та середніх гравців. Строк надання кредиту - 12 років, з пільговою ставкою, з пільговими чотирма роками", - зазначив Кутовий.

Також міністр додав, що позичальником ресурсів виступатиме Україна в особі Мінфіну, яка за участі Мінагрополітики та у взаємодії з ПАТ Укрексімбанк, надасть фінансові ресурси комерційним банкам.

Обрані банки, здійснюватимуть відбір проектів та їх фінансування. Також вони займатимуться моніторингом практичної реалізації цих проектів.

Зазначається, що за рахунок кредитних коштів може бути покрито ледь не половину вартості проектів.

"Джерелом фінансування решти 50% вартості будуть власні кошти банків-учасників або засоби кінцевих бенефіціарів. З рештою, реалізація проекту сприятиме акумулюванню фінансових ресурсів в обсязі близько €800 млн", - йдеться в повідомленні.

За словами Тараса Кутового ресурс буде спрямовано на розвиток інфраструктурних проектів, логістику, покращення умов сушки та переробки продукції сільських господарств.

Основною метою проекту бачать надання можливості малому гравцю стати конкурентоспроможним з великими гравцями за рахунок меншої ставки.

Станом на 25 липня 2016 року проект Закону України Про ратифікацію Фінансової угоди (проект Основний кредит для аграрної галузі – Україна) був погоджений Кабінетом Міністрів України та знаходиться на підписі у Президента України для подальшого внесення до Верховної Ради України на ратифікацію.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Мистецтво

Сьогодні, 10:54

article_img
Головні кінопрем'єри тижня. Скло, Марія - королева Шотландії, Пампушка, Дріс Ван Нотен і інші
Країни

Сьогодні, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни
IT-індустрія

Вчора, 20:10

article_img
Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть знищити Huawei

Головне

Економіка

Сьогодні, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України
Країни

Сьогодні, 09:57

article_img
У Москві провели пікети за звільнення українських в'язнів Кремля
Геополітика

Вчора, 20:05

article_img
Росія розмістила нові ракетні комплекси Іскандер поблизу кордону з Україною - Fox News