ЄІБ надасть 400 млн євро малим та середнім фермерам - Кутовий

29 липня 2016, 13:41
Європейський інвестиційний банк може надати кошти на пільгові кредити українських малих та середніх фермерів на суму €400 млн

Про це в інтерв’ю виданню Обозреватель розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, повідомляє прес-служба.

"Ми будемо виносити на ратифікацію Верховною Радою України договору з Європейським інвестиційним банком, у рамках якого €400 млн буде виділено для малих та середніх гравців. Строк надання кредиту - 12 років, з пільговою ставкою, з пільговими чотирма роками", - зазначив Кутовий.

Відео дня

Також міністр додав, що позичальником ресурсів виступатиме Україна в особі Мінфіну, яка за участі Мінагрополітики та у взаємодії з ПАТ Укрексімбанк, надасть фінансові ресурси комерційним банкам.

Обрані банки, здійснюватимуть відбір проектів та їх фінансування. Також вони займатимуться моніторингом практичної реалізації цих проектів.

Зазначається, що за рахунок кредитних коштів може бути покрито ледь не половину вартості проектів.

"Джерелом фінансування решти 50% вартості будуть власні кошти банків-учасників або засоби кінцевих бенефіціарів. З рештою, реалізація проекту сприятиме акумулюванню фінансових ресурсів в обсязі близько €800 млн", - йдеться в повідомленні.

За словами Тараса Кутового ресурс буде спрямовано на розвиток інфраструктурних проектів, логістику, покращення умов сушки та переробки продукції сільських господарств.

Основною метою проекту бачать надання можливості малому гравцю стати конкурентоспроможним з великими гравцями за рахунок меншої ставки.

Станом на 25 липня 2016 року проект Закону України Про ратифікацію Фінансової угоди (проект Основний кредит для аграрної галузі – Україна) був погоджений Кабінетом Міністрів України та знаходиться на підписі у Президента України для подальшого внесення до Верховної Ради України на ратифікацію.

Показати ще новини
Радіо NV
X