"Єдине вікно" на митниці готове до запуску з 1 серпня

27 липня 2016, 11:14
25 липня Міністерство фінансів затвердило усі нормативні формальності для запуску "єдиного вікна" на митниці з 1 серпня

Про це йдеться в повідомленні Мінфіну.

Зазначається, що "єдине вікно" покликано значно спростити та прискорити проходження митниці, а також полегшити ведення бізнесу.

Відео дня

"Єдине вікно" суттєво прискорює зовнішньоекономічні операції. Тепер контролюючі органи матимуть всього 4 години на прийняття рішення щодо здійснення відповідного виду контролю. Якщо рішення впродовж цього часу знайдене не буде, тоді застосовується принцип "мовчазної згоди". Тобто система автоматично вважає, що відповідний контроль пройдений.

Також плюсами "єдиного вікна" в міністерстві називають зменшення можливостей для корупції, ефективний розподіл ресурсів та зменшення витрат для бізнесу, яке пов'язують зі швидшим проходженням митниці.

Останньою формальністю було затвердження Міністерством фінансів переліку документів, які треба подати контролюючому органу для завершення відповідного виду державного контролю, перелік із 192 місць митного оформлення товарів, в яких буде застосовуватись система "єдиного вікна", а також 47 пунктів пропуску з автоматизованим контролем за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів.

Завершення даних процедур дозволить запустити систему за графіком, тобто вже з 1 серпня.

Нагадаємо, у вівторок, 26 липня Міністр фінансів Олександр Данилюк зустрівся з керівництвом одного з найбільших американських банків Morgan Stanley і обговорив можливості співпраці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X