ЄБРР збільшить кредитування українських аграріїв до 200 мільйонів євро

27 січня 2016, 13:38
Європейський банк реконструкції та розвитку у 2016 готовий виділити українському агросектору на 25 млн євро більше, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інтернет-видання AgroPolit

Старший радник ЄБРР в Україні Антон Усов в своєму інтерв'ю назвав суму в 200 млн євро для кредитування українського аграрного сектору у 2016 році.

За його словами, 2015 був доволі непоганим для України: ЄБРР прокредитував АПК на 175 млн євро.

Відео дня

"Це менше, ніж у попередньому році (у 2014 році - 250 млн дол), але в порівнянні з іншими секторами, - дуже хороший результат. У 2016 році кредитна планка для нас - 200 млн євро. Так на початку січня очікуємо закриття договору з "Українські аграрні інвестиції", - сказав Усов.

Читайте також: ЄБРР придбає 30% акцій одного з найбільших банків України

Старший радник ЄБРР додав, що загалом, агросектор в Україні є для ЄБРР цікавим і успішним, незважаючи на зниження рентабельності агробізнесу.

Усі плани на 2015, за його словами, реалізували. Зокрема, продовжили працювати з компаніями Нібулон, Кернеел, МХП.

"Сподіватися на прихід великих гравців не доводиться, тому що в Україні залишаються великі макроекономічні (ВВП впало майже на 12 %, місцеві компанії зіткнулися зі значним падінням купівельної спроможності населення) і політичні ризики", - пояснив Усов.

Як повідомлялося, ЄБРР схвалив виділення $300 млн на закупівля європейського газу Україною. Цей кредит сприяє посиленню енергетичної безпеки України за рахунок диверсифікації постачальників і маршрутів постачання природного газу

Показати ще новини
Радіо NV
X