Великий кредитор затвердив нову стратегію для України

9 жовтня 2018, 08:52

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) визначив операційні та стратегічні пріоритети в Україні на найближчі п'ять років.

Про це повідомили у прес-службі банку, передає Інтерфакс-Україна.

Банк буде приділяти особливу увагу проектам, в яких інвестиції будуть поєднуватися з просуванням реформ у таких сферах, як приватизація, енергетична безпека та ефективність, фінансовий сектор, торгівля та інфраструктура.

Відео дня

Крім того, ЄБРР сприятиме в стимулюванню участі приватного сектора в усіх галузях і подальшій комерціалізації компаній державного сектора. Банк також продовжить підтримку впровадження сучасних підходів до закупівель у державному секторі та ефективного управління.

У сфері енергетики ЄБРР виділятиме більше ресурсів на створення стійкої структури енергетичного ринку та збільшення енергетичних зв'язків. Банк також допомагатиме в підвищенні ресурсоефективності та збільшенні використання енергії з відновлюваних джерел.

У сфері фінансів сприятиме розвитку стабільного та ефективного банківського сектора, розширенню розмаїття небанківських фінансових каналів та їхнього використання.

Серед інших напрямків роботи в рамках нової стратегії - сприяння торгівлі та інвестиціям, розширення інфраструктурних зв'язків і підтримки наближення до стандартів ЄС: банк інвестуватиме в поліпшення пов'язаності через розвиток інфраструктури, допомагатиме в збільшенні торговельних та інвестиційних потоків.

Нагадаємо, що востаннє банк затверджував стратегію для України в 2011 році, а з 2014 року в країні діяли пакети кризового реагування з урахуванням волатильності її політичного та макроекономічного середовища, які і покликана замінити нова програма.


ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні в 1993 році банк взяв на себе сукупні зобов'язання з надання майже €12,1 млрд у рамках близько 400 проектів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X