ЄБРР виступив за стимулюючі тарифи для обленерго для прискорення приватизації

8 лютого 2018, 09:49

Запровадження в Україні стимулюючих тарифів – так званого RAB-регулювання – дозволить підвищити привабливість держпакетів акцій обленерго, запланованих до приватизації у 2018 році.

Таку думку висловила заступник директора представництва Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Марина Петров, повідомляє портал Енергореформа.

"RAB-регулювання однозначно є прогресивною методикою встановлення тарифу і, більш того, в межах приватизації активів в енергетичному секторі ми завжди підтримували ідею, що RAB-регулювання зробить ці активи більш привабливими", - зазначила представник ЄБРР.

Відео дня

Разом з тим Марина Петров зазначила, що це обов'язкова, але не єдина умова для проведення успішної приватизації енергоактивів. Серед інших умов - правильна організація конкурсу та відкритий діалог з інвесторами.

На питання про оцінку методики RAB-регулювання, запропонованої НКРЕКУ, Марина Петров помітила, що в світі існують різні підходи як до ставок норми дохідності, так і до оцінки активів енергокомпаній.

"Стратегічно перехід на RAB-регулювання однозначно потрібне, але через те, що не було приділено достатньо уваги популяризації цього підходу до встановлення тарифів на стадії його підготовки, виникає недовіра і дискусії вже після схвалення нової методології" - сказала Петров.

Представник ЄБРР висловила занепокоєння тим фактом, що низка компаній можуть бути не готові до швидкого переходу на стимулююче регулювання через відсутність розроблених інвестиційних проектів і неготовність освоювати великі обсяги коштів, які будуть надходити від тарифу.

"Не є секретом, що протягом довгих років в енергетичний сектор вкладалося недостатньо коштів і у багатьох на сьогодні відсутні якісно підготовлені інвестиційні програми", - пояснила Петров.

Як повідомлялося, енергопостачальні компанії Чернігівобленерго, Львівобленерго, Прикарпаттяобленерго, Сумиобленерго, Вінницяобленерго планують перейти на стимулююче регулювання (RAB-регулювання) з 1 квітня 2018 року. Також державна Укренерго планує перейти на стимулююче тарифоутворення з 2019 року.

Нормативна база, необхідна для переведення енергопостачальних (обленерго) і водопостачальних (водоканали) компаній на стимулююче регулювання (RAB-регулювання) набула чинності з першої декади січня 2018 року. Водночас Кабмін закликав НКРЕКП змінити "необґрунтовані" стимулюючі тарифи для обленерго.

Показати ще новини
Радіо NV
X