ЄБРР оцінив приватизаційне зволікання українського уряду

28 серпня 2015, 12:44
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підтримав новий підхід уряду України до приватизації держоб'єктів, а також розглядає надання технічної допомоги в цьому питанні, повідомив директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер

"Новий підхід ми вважаємо більш виваженим і мудрішим. Приватизацію необхідно проводити прозорим шляхом, надавши потенційним інвесторам час на проведення due diligence ... Якщо б продаж проводився старим способом, з виставленням 5% на біржу для визначення ціни - це не дозволило би повною мірою залучити ринок, інвесторів, лише інсайдери з внутрішніми знаннями змогли б "викласти гроші на стіл". Спроба визначити реальну ринкову вартість активу в такий спосіб була б марною", - цитує Аджунера Інтерфакс-Україна.

Відео дня

При цьому він зазначив, що ЄБРР та інші донори України обговорюють надання технічної допомоги в даному питанні в двох напрямках: підготовці законодавчих змін для приватизації за новими правилами, а також в практичних питаннях її проведення.

"Ми розглядаємо можливість надання допомоги Фонду держмайна в організації та проведенні due diligence, передприватизаційного аналізу, включаючи оцінку вартості, проведення екологічного обстеження, юридичного аналізу. Також є можливість надання підтримки у реформуванні законодавства, необхідного для проведення приватизації з урахуванням кращих міжнародних практик", - зазначив директор ЄБРР в Україні.

За його інформацією, значну технічну підтримку для проведення ефективної приватизації планує надавати також USAID.

"На початку наступного тижня відбудеться обговорення серед міжнародних фінансових організацій, що працюють в Україні, з метою координації такої підтримки", - додав Аджунер.

"Якщо уряд України буде рухатися в правильному напрямку - він завжди буде мати міжнародну підтримку... Приватизація за новими правилами є гарною можливістю закріпити успіх, досягнутий пані Яресько на переговорах щодо реструктуризації боргів України. Це необхідно, щоб повернути економіку України на шлях зростання", - підсумував директор ЄБРР в Україні.

Due diligence - процедура складання уявлення про об'єкт інвестування, що включає в себе оцінку інвестризиків, незалежну оцінку об'єкта, всебічне дослідження діяльності компанії, комплексну перевірку фінансового стану і положення на ринку, що проводиться перед покупкою бізнесу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Кабінет міністрів відкладе приватизацію Одеського припортового заводу, щоб не продавати його за заниженою вартістю.

21 серпня стало відомо, що уряд вирішив у місячний термін переглянути всі початкові ціни, встановлені для об'єктів приватизації групи Г (найбільші об'єкти) та паливно-енергетичного комплексу (ПЕК).

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X