ЄБА розкритикувала Нацбюро фінбезпеки

8 червня 2018, 09:39

Законопроект про Національне бюро фінансової безпеки (НБФБ) не враховує основні концептуальні зауваження Європейської бізнес асоціації (ЄБА), а прийняті тільки деякі "косметичні" виправлення.

Про це повідомили в ЄБА агентству Інтерфакс-Україна.

"Бізнес-співтовариство не може залишатися осторонь і спокійно спостерігати за тим, як ігнорують нашу точку зору, при цьому публічно заявляючи про широку підтримку з боку бізнесу", - зазначили в асоціації.

Відео дня

Відзначається, що найбільші бізнес-асоціації України, у тому числі ЄБА, за підтримки Ради бізнес-омбудсмена, звернулися зі спільним листом до голови Верховної Ради Андрія Парубія, у якому виклали всі зауваження до даного законопроекту.

При цьому асоціація підкреслює, що її експерти приєдналися до вивчення й обговорення документа з самого початку його оприлюднення. Зокрема, фахівці ряду компаній - членів асоціації, включаючи юридичні фірми, фармацевтичні та інвестиційні компанії, провели ґрунтовну роботу з опрацювання законопроекту, результатом якої стали майже десять сторінок зауважень.

"До того ж ми провели зустріч з Ніною Южаніною [главою парламентського комітету з питань податкової та митної політики - НВ], на якій озвучили головні коментарі і продискутували щодо проблемних питань законопроекту. Більш того, ми зустрічалися в робочому порядку з фахівцями, які працювали над текстом законопроекту й обговорювали окремі норми, що залишилися під питанням", - заявили в ЄБА.

При цьому, як зазначають в ЄБА, 19 березня в Раді зареєстрували законопроект, у якому залишилися "невраховані основні концептуальні зауваження асоціації, а прийняті тільки деякі" косметичні "виправлення".

"Ми виступаємо проти прямої підпорядкованості та підзвітності цього органу безпосередньо президенту. Ми вважаємо, що чисельність органу 4 тис. осіб занадто велика. Така структура буде обтяжливою для утримання українському бізнесу", - вказує ЄБА.

Крім цього, експерти асоціації вважають, що законопроект про НБФБ створює воєнізований орган з військовими званнями і збройними підрозділами замість аналітичної структури, як це було анонсовано, а також не передбачає ліквідацію аналогічних служб у Міністерстві внутрішніх справ (МВС) і Службі безпеки (СБУ).

"Законопроект не містить обмежень на прийом у нову структуру старих корумпованих кадрів. Не встановлено порядку передачі вже відкритих справ старими відомствами з економічних правопорушень, а значить, на бізнес можуть продовжити паралельно тиснути і МВС, і СБУ, і Державна фіскальна служба (ДФС), і ще й новий орган - НБФБ", - йдеться в коментарі.

Нагадаємо, що 22 березня 2017 року Кабінет міністрів України попередньо схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань, яку повинні були створити замість податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами Національної поліції і Служби безпеки і оборони (СБУ).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У квітні Національна рада реформ заблокувала відповідний законопроект. При цьому прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступив за ліквідацію податкової міліції та підрозділів по боротьбі з економічними злочинами в СБУ і Нацполіціі.

У вересні уряд схвалив законопроект про створення Служби фінансових розслідувань.

28 лютого 2018 року голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила про завершення розробки законопроекту про Національне бюро фінансових розслідувань та оприлюднила документ. Пізніше вона розповіла, що Бюро буде незалежним правоохоронним органом зі спеціальним статусом. При цьому Бюро також буде підзвітним Верховній Раді і президенту України.

Порошенко заявляв, що цей законопроект дозволить припинити тиск на бізнес силових структур, а також стане єдиним органом розслідування несплати податків.

При цьому Данилюк в інтерв'ю НВ розкритикував ініціативу створення Національного бюро фінансових розслідувань.

Показати ще новини
Радіо NV
X