Яценюк заявив про російське транзитне ембарго і необхідність альтернативного шляху для поставок

13 січня 2016, 13:03
999
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прем'єр сподівається на успішний пошук альтернативного шляху поставок українських товарів

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що сподівається на успішний пошук альтернативного шляху поставок українських товарів у зв'язку з російським транзитним і торговим ембарго

"Ми очікуємо, що пройде перший експериментальний потяг за маршрутом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан, який фактично дасть можливість українській економіці знайти альтернативний шлях постачання товарів на ті ринки, які були завжди українськими, але у зв'язку з російським транзитним і торговим ембарго нам зараз вкрай складно доставляти ці товари", - передає заяву прем'єра на відкритті засідання Кабміну 13 січня Інтерфакс-Україна.

Яценюк також повідомив, що Україна активно консультується з європейськими партнерами про те, яким чином забезпечити двосторонні відносини з дотримання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

"Україна і Європейський Союз повинні чітко дотримуватися всіх вимог, правил і стандартів (угоди про ЗВТ - ред.), у тому числі в питаннях транзиту", - заявив прем'єр.

Він також наголосив, що Україна буде шукати вихід із ситуації разом із європейськими партнерами.

Раніше Міністерство економічного розвитку і торгівлі повідомило, що станом на середу, 13 січня, транзит товарів через територію Російської Федерації, як і раніше, заблокований.


Нагадаємо, 4 січня був припинений транзит вантажів з України через Росію. Причиною стало рішення РФ про те, що вантажі для транзиту з України у Казахстан повинні слідувати через Білорусь.

Пізніше Міністерство інфраструктури України заявило, що нові правила транзиту вантажів автотранспортом по території Росії, введені в односторонньому порядку указом президента РФ від 1 січня 2016 року, поширюються виключно на перевезення з території України в Казахстан.

Крім того, у відомстві запропонували перевізникам скористатися транзитним маршрутом в обхід РФ.

12 січня ситуацію із забороною на транзитні перевезення з України в Казахстан через територію Росії обговорили президент України Петро Порошенко і президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Вчора, 17:32

article_img
Новий союзник Порошенка, неполітичні повії і багато Коломойського. Найкраще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Події

Вчора, 07:05

article_img
Добре ім'я. Найпопулярніші імена новонароджених в Україні та світі
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики

Головне

Наукпоп

Вчора, 15:52

article_img
Кривавий Місяць. Сьогоднi на жителів Землі чекає незвичайне затемнення
Лонгріди

Вчора, 16:54

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Події

Вчора, 18:51

article_img
Внаслідок обстрілу бойовиків один український військовий отримав поранення – ООС