Яценюк сподівається, що ЄС відмовиться будувати антиукраїнський газопровід

27 листопада 2015, 18:20
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк висловив надію на те, що Європейська комісія погодиться скасувати плани щодо будівництва газопроводу Північний потік-2

Про це він заявив у п’ятницю, 27 листопада, на засіданні антикризового енергетичного штабу, повідомляє прес-служба уряду.

"Десять країн-членів Європейського союзу сьогодні підтримали Україну і виступили з жорсткою критикою щодо будівництва Північного потоку. Ми очікуємо, що Європейська комісія почує позицію наших європейських партнерів, і що цей проект не буде побудований", - зазначив він.

Відео дня

Він наголосив, що мета Північного потоку-2 - посилити російську газову монополію на європейському енергетичному ринку, а також позбавити Україну як транзитних потужностей, так і близько $2 мільярдів плати за транзит.

"Наша позиція дуже чітка: будівництво другої гілки Північного потоку є антиукраїнським та антиєвропейським проектом", - додав прем’єр.

Нагадаємо, десять країн Євросоюзу розкритикували проект російського газопроводу Північний потік-2.

Раніше віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович також заявив, що будівництво газопроводу Північний потік-2 не лежить у сфері інтересів Євросоюзу.

Північний потік-2 є проектом газопроводу з Росії до Німеччини, по суті це розширення Північного потоку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X