Яценюк розповів, скільки газу не вистачає Україні на опалювальний сезон

1 листопада 2015, 19:32
Для успішного завершення опалювального сезону в додаток до накопиченим в українських газових сховищах 17 млрд куб м газу Україні необхідно імпортувати ще майже 5 млрд кубічних метрів газу

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає Інтерфакс-Україна.

"Для цього ми також отримали додаткові кредити, щоб пройти зиму з необхідною кількістю газу і з теплом у кожному будинку", - заявив Яценюк в ефірі телепрограми 10 хвилин із прем'єром у неділю.

Відео дня

Він також зазначив, що щоб купити 17 млрд кубометрів газу, які вже закачані у сховища, Україна отримала кредити, і на ці кредити купили газ удвічі дешевше, ніж купували раніше за сумнозвісного газового контракту - раніше ми платили майже 500 доларів, зараз ми платимо 250 доларів".

Нагадаємо, з 1 липня 2015 року Україна припинила закупівлі газу у Росії. Міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що Київ не влаштувала запропонована Москвою ціна на рівні $247. Україна розраховувала на ціну за умовами "зимового пакету" зі знижкою не менше 30%, що довело б ціну на газ до близько $200.

Повідомлялося також, що середньорічна ціна російського газу для України у 2016 році прогнозується на рівні $146,47 за тисячу кубометрів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X