Яценюк повідомив, що Укрнафта виплатила 1,77 млрд грн дивідендів до держбюджету

30 грудня 2015, 14:48
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що компанія Укрнафта перерахувала 1,77 мільярда гривень до держбюджету

Про це він заявив, відкриваючи засідання Кабінету міністрів України, передає Інтерфакс-Україна.

"Хотів би доповісти українському народу, що 1,77 млрд гривень компанією Укрнафта перераховано у держбюджет. Дивіденди сплачені", - заявив прем'єр.

Відео дня

Нагадаємо, 6 серпня повідомлялося, що заборгованість компанії Укрнафта перед державою станом на 1 серпня 2015 року становить 9,6 млрд гривень.

10 серпня фіскальна служба надала Укрнафті розстрочку у погашенні податкових боргів до кінця року.

1 вересня ПАТ Укрнафта заявила про припинення всіх своїх зобов'язань з дивідендів за 2011-2014 роки на загальну суму 2,412 млрд грн в рахунок покриття боргів НАК Нафтогаз за отриманий у 2008 році газ.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі на початку листопада нарахувало підприємству 90,45 млн грн пені за несвоєчасну виплату дивідендів, а в кінці листопада суд визнав такою, що не відбулася виплату дивідендів Укрнафтою за 2011-2013 роки шляхом зустрічного зарахування з Нафтогазом України.

Крім того, прем'єр нагадав нещодавно призначеному за підсумками конкурсу голові правління ПАТ Укрнафта Марку Роллінсу про взяте ним зобов'язання забезпечити виплату компанією державі 1,77 млрд грн дивідендів. Яценюк наголосив, що невиконання цього зобов'язання, яке Роллінс особисто підписав під час призначення на цю посаду, тягне за собою звільнення, невиплати і штрафні санкції.

1 жовтня Укрнафта виплатила державі 200 млн гривень дивідендів за 2014 рік.

27 жовтня Укрнафта відзвітувала про зростання прибутку на 400%.


НАК Нафтогаз України належить 50%+1 акція Укрнафти, групі компаній, пов'язаних з акціонерами ПриватБанку, - близько 42% акцій. Компанія де-факто контролюється бізнесменом Ігорем Коломойським. Акціонери-представники Коломойського раніше стали об'єктом скандалу в Раді навесні, оскільки блокували рішення про виплату дивідендів державі у розмірі трохи менше 2 млрд грн. Щоб зруйнувати таку схему, парламент повинен був змінити законодавство.

Показати ще новини
Радіо НВ
X