Яресько розповіла, як стабілізувати українську економіку
Для того, щоб стабілізувати економічну ситуацію в Україні, критично важливо домовиться з Міжнародним валютний фондом (МВФ).
Про це в інтерв'ю НВ заявила екс-міністр фінансів України Наталія Яресько.
"Транш від МВФ і продовження співпраці з фондом - це жест доброї волі міжнародної спільноти щодо України, і сьогодні він нам дуже важливий", - сказала вона.
За її словами, умови МВФ допомагають реалізації політичної волі в країні. Вони підсилюють реформістів і їх політичну волю робити важкі, складні і іноді дуже болючі зміни.
Яресько вважає, що прискорити економічне зростання країни може зменшення потоків, які фінансують корупцію, а їх джерела - великі державні підприємства та монополії.
Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.
У березні цього року глава представництва МВФ в Україні Ґьоста Люнгман в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ в найближчі місяць-два.
Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (близько $1,9 млрд) лише в другому півріччі 2018 року.
При цьому міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу в третьому кварталі 2018 року.
У травні в НБУ заявили, що розраховують, що обсяг наступної програми співпраці з МВФ може скласти близько $5,5 млрд.
Читайте інтерв'ю з Наталею Яресько в свіжому номері журналу Новое Время - №27 від 26 липня 2018 року.