Яресько розповіла, чим загрожує Україні відсутність співпраці з МВФ

15 грудня 2015, 17:01
567
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: YES

За словами Яресько, відсутність програми співпраці з МВФ викличе валютні коливання

Відсутність програми співпраці з ключовим кредитором України - Міжнародним валютним фондом - закриє програми макрофінансової допомоги з боку Європейського союзу, програму фінансових гарантій з боку США, дестабілізує банківський ринок, а також призведе до непередбачуваних валютних коливань

Про це сказала міністр фінансів України Наталія Яресько.

"МВФ Україні зараз дуже потрібен. Без нього ми не зможемо забезпечити стабільність нашої економіки, стабільність національної валюти, зменшувати рівень інфляції. Для України це ключовий кредитор, який не тільки надає фінансову підтримку, але це ще й символ того, правильно чи країна проводить реформи. Адже всі кредитори дивляться на виконання нашої програми з МВФ. Якщо ми не підемо по програмі, то всі інші кредиторські можливості закриваються. Я маю на увазі американські кредитні гарантії, макрофінансову допомогу ЄС. Ніхто не відкриє, якщо ми поза програми МВФ", - цитує слова Яресько Уніан.

Вона зазначила, що крім МВФ є два способи отримати гроші: вихід на зовнішні ринки запозичень, який з об'єктивних причин для України закритий, а також випуск внутрішніх облігацій.

У той же час, за словами міністра фінансів, "емісія облігацій внутрішньої державної позики призведе до галопуючої інфляції і різкого здешевлення національної валюти".

Нагадаємо, раніше представник МВФ в Україні Жером Ваше заявив про те, що програма співпраці розширеного фінансування EFF між МВФ і Україною знаходиться в зоні ризику. Проблема криється в бюджетній політиці України, яка повинна відповідати узгодженій програмі.

Раніше міністр фінансів України Наталія Яресько повідомляла, що чинне податкове законодавство призведе до втрати Україною програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) була затверджена 11 березня цього року для підтримки економічної стабілізації в Україні і визначає широкі і глибокі економічні реформи, спрямовані на відновлення стійкого зростання в середньостроковому періоді та підвищення рівня життя громадян країни.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53

Вибір редакції

LIFE

Сьогодні, 07:41

article_img
Місто вітрів. Куди пiти, якщо ви опинилися в Баку
Події

Сьогодні, 14:00

article_img
Донецьк і Луганськ прямо зараз. Журналіст Денис Казанський розповідає, що відбувається на окупованих територіях
Економіка

Сьогодні, 15:48

article_img
Лише місяць. В Україні спливає пільговий період оформлення авто на єврономерах

Головне

Бокс

Сьогодні, 00:58

article_img
Промоутер розповів, в якому випадку Усик битиметься з Джошуа
Економіка

Вчора, 18:18

article_img
Україна випала з топ-50 інноваційних економік світу за версією Bloomberg
Події

Сьогодні, 13:22

article_img
МОЗ розгляне питання про оголошення епідемії кору в Україні - Супрун