Яресько розкритикувала податок на виведений капітал

26 липня 2018, 19:06

Екс-міністр фінансів Наталія Яресько зазначила, що ніколи не була прихильником податку на виведений капітал, яким передбачається замінити існуючий податок на прибуток, а завжди боролася проти нього.

Про це вона заявила в інтерв'ю НВ.

"Впевнена, він [законопроект] створить дірку в бюджеті, і тоді доведеться вирішувати, у кого забрати ці кошти. Але звідки їх сьогодні забирати? З освіти? З військового бюджету або культури? Ми вже настільки зменшили витрати, що витрачати ще менше, мені здається, вже не можна", - зазначила Яресько.

Відео дня

За її словами, цей податок сплачується тільки з коштів, які виходять з підприємства. Якщо вони реінвестовані, то виплат не передбачається. При цьому в країні велика частина підприємств - "приватні та далеко не прозорі".

Яресько вважає, що це менш справедливий спосіб оподаткування, ніж податок на прибуток, так як при податкові на прибуток кожен може вибрати - вкладати гроші в бізнес знову чи ні. Але всі платять податки і беруть участь в економічному розвитку держави, зазначила вона.

"В Естонії, де є досвід застосування цього податку, податок на прибуток юридичних осіб не був великою частиною бюджету, вони не розраховували на нього при плануванні бюджету. А ми дуже розраховуємо. Хоча президент все ж пропонує спочатку вирішити питання про те, як компенсувати зменшення надходжень, але навіть в цьому випадку я не вірю, що такий закон створює хороші стимули для економіки", - заявила екс-міністр.

Нагадаємо, на початку грудня 2017 року президент України Петро Порошенко заявив, що введення податку на виведений капітал в 2018 році відміняється. Податок введуть у 2019 році.

Пізніше в Державній фіскальної службі заявляли про 80-мільярдні збитки після введення податку на виведений капітал.

У ДФС також відзначали, що платниками податку на виведений капітал є виключно юридичні особи. При цьому, фізичних осіб-підприємців даний податок не стосується.

12 березня 2018 року Європейська бізнес-асоціація заявила, що стурбована оподаткуванням на виведений капітал господарських операцій, здійснюваних на звичайних ринкових умовах.

У березні в МВФ розповіли про ризики для України від введення податку на виведений капітал. Крім того, Фонд наполегливо рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

У травні глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна назвала причини блокування МВФ податку на виведений капітал.

Пізніше екс-заступник міністра фінансів Олена Макеєва відзначала, що цей податок суперечить міжнародному праву, і це може призвести до міжнародного скандалу.

Читайте інтерв'ю з Наталею Яресько в свіжому номері журналу Новое Время - №27 від 26 липня 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X