Яресько оптимістично прокоментувала переговори з кредиторами в Лондоні

7 жовтня 2015, 13:23
502
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Глава Мінфіну спрогнозувала економічне зростання в наступному році

Міністр фінансів Наталія Яресько впевнена, що "win-win умови" реструктуризації суверенного боргу України допоможуть країні виправити фінансовий стан, а також не будуть провалені кредиторами

"Я не вірю, що ми могли б укласти більш вигідну угоду", - сказала Яресько по поверненню з зустрічі з кредиторами у вівторок в Лондоні, пише Reuters.

При цьому глава Мінфіну додала, що всі критерії МВФ були виконані й вирішено проблеми ліквідності та платоспроможності України.

Агентство відзначає, що кредитори - чотири головних з яких Franklin Templeton, BTG Pactual, TCW Investment Management і T. Rowe Price - віддадуть свої голоси стосовно угоди з Україною 14 жовтня, що дозволить розблокувати 40-мільярдний пакет фінансування Міжнародного валютного фонду.

Разом з тим, напередодні зустрічі в Перу з російським міністром фінансів Антоном Сілуановим, Яресько припустила, що можлива остаточна відмова Росії від реструктуризації буде оцінюватися як затягування, а МВФ продовжить свою програму кредитування.

"Враховуючи, що Україна знаходиться в повній відповідності з програмою МВФ, я впевнена, що ми зможемо знайти рішення так званих "російських бондів", навіть якщо росіяни вирішать не брати участь в реструктуризації", - переконана Яресько.

Крім того, глава Мінфіну спрогнозувала економічний спад в Україні на 11-12% в цьому році, однак 2% зростання в 2016 році і 3% - у 2017 році.

Нагадаємо, 27 серпня Київ досяг згоди з кредиторами - 20% зовнішнього боргу країни списується, держава не буде платити по тілу кредиту найближчі чотири роки, процентна ставка за всіма бондами вирівняна до 7,75% річних.

Міністр фінансів України Наталія Яресько розповіла, яким чином вона та її команда досягли вигідної для країни угоди з кредиторами.

Проте 18 вересня група кредиторів України, які раніше інвестували в короткострокові позики, заявили про можливість заблокувати угоду Києва з реструктуризації зовнішнього боргу.

НВ

Вибір редакції

Події

Вчора, 20:45

article_img
Провісник Мережі. Як український кібернетик ледь не створив Інтернет
Інновації

Вчора, 20:00

article_img
Раптово. Технологія блокчейн виявилася вразливою для хакерів
Лонгріди

Вчора, 18:15

article_img
Як шведська поліція завойовувала довіру громадян

Головне

Знаменитості

Вчора, 14:15

article_img
Помер Карл Лагерфельд. 10 цитат легендарного кутюр'є
Події

Вчора, 19:42

article_img
Ізраїль в п'ять разів частіше відмовляє українцям у в'їзді, ніж Україна - ізраїльтянам - ЗМІ
Країни

Вчора, 19:59

article_img
У центрі Марселя невідомий з ножем напав на перехожих