Яресько допустила правки в Податковий кодекс в пунктах, які стосуються українських фермерів

30 грудня 2015, 11:37
Варіанти розподілу податку на додану вартість для українських аграріїв в 2016 році, які затвердили в оновленому Податковому кодексі, створюють складнощі для адміністрування і можуть збільшити тиск фіскальних служб на даний вид бізнесу

Таку заяву зробила міністр фінансів Наталія Яресько.

"Думаю, це буде дуже складно адмініструвати, так як - три різних стандарту. Я б не хотіла, щоб цей варіант компромісу збільшив тиск фіскальних служб", – сказала вона на прес-конференції в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Глава Мінфіну також допустила, що доведеться попрацювати з народними депутатами для внесення правок у вже прийняті норми.

Вона також засумнівалася в тому, що прийнятий підхід з трьома варіантами буде узгоджений з МВФ, так як спочатку Фонд погодив лише один варіант.

Нагадаємо, 28 грудня в Україні почалися протести фермерів, в результаті чого були перекриті траси на Київ, Одесу і Львів.Верховна Рада України проголосувала за зміни в Податковий кодекс. В першому читанні і в цілому проект закону Про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень до 2016 року набрав необхідну кількість голосів лише з третьої спроби.

Аграріїв, які входять до четвертої групи спрощенців, в новому році чекає підвищення ставки єдиного податку в 1,8 рази. Скасовується спеціальний режим оподаткування ПДВ, при цьому аграріям надається пільговий період для переходу на загальну систему оподаткування. У 2016 році на період переходу виробникам молока і тим, хто вирощують велику рогату худобу, будуть залишати 80% ПДВ, перераховувати до бюджету вони будуть тільки 20% ПДВ; аграрії, які працюють з зерновими і технічними культурами, будуть перераховувати до бюджету 85% ПДВ, всі інші – 50%.

Показати ще новини
Радіо NV
X