Яким буде курс гривні у жовтні – валютний огляд

3 жовтня 2016, 11:55
1399
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Яким буде курс гривні у жовтні – валютний огляд - фото
На поточному тижні, 3-9 жовтня, валютний ринок має лишатися стабільним по відношенню до американської валюти. Діапазон волатильності національної валюти не перевищуватиме ₴0,5

Офіційний курс від НБУ станом на понеділок, 03 жовтня, встановлено на рівні ₴25,93 за долар США. На готівковому ринку курс купівлі долара становить в середньому ₴25,78, а продажу – ₴26,12. На міжбанку гривня протягом дня дорожчає з ₴25,98 до ₴25,91 за долар.

В ході торгів протягом поточного тижня пара ₴/$, найімовірніше, продовжить торгуватися в коридорі ₴25,6–26,1 за долар США. Такий сценарій, на думку аналітика компанії Альпарі Антон Козюра, є найбільш вірогідним з огляду на те, що попит і пропозиція іноземної валюти на початку нового кварталу врівноважені.

Макроекономічних передумов для різких коливань курсу, як зазначають експерти, наразі також нема. НАК Нафтогаз також вже придбав інвалюту, призначену на закупівлі газу до опалювального сезону, тож, за словами спеціаліста відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурси, на курс гривні тиску не чинитиме.

В разі ж виникнення макроекономічних факторів, голова НБУ Валерія Гонтарева на минулому тижні в черговий раз підтвердила наміри проводити валютні інтервенції, щоб стримувати волатильність.

Основний ефект на валютний ринок від виділення третього траншу МВФ позаду, проте вже у листопаді на розгляд буде винесене питання надання Україні четвертого траншу. До того часу влада має виконати ряд зобов’язань перед МВФ. Від того, яким буде інформаційний фон у питаннях прийняття бюджету, реформи Державної фіскальної служби, стабілізації фінансового сектору та заходів направлених на боротьбу із корупцією, будуть залежати настрої основних його гравців.

Подальша динаміка гривні залежатиме й від зусиль влади направлених на отримання Україною €0,6 млрд від Євросоюзу у наступному році. Нагадаємо, два транші макрофінансової допомоги від Євросоюзу Україна сподівалася отримати ще у поточному році. Проте, влада вчасно не виконала свої обіцянки перед західними чиновниками. Зокрема, зміни в графіку отримання фіндопомоги обумовлені затримкою з ухваленням необхідного законодавства про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

«Варто відзначити, що деяке ослаблення позицій гривні на минулому тижні також було пов'язано із переглядом розмірів можливої допомоги з боку Євросоюзу, який спочатку планував надати близько €900 млн, а потім був знижений до €600 млн», – пояснює Козюра.

Так, минулого тижня в ході тижневих торгів пара ₴/$ торгувалась в досить вузькому діапазоні, обмеженому позначками 25,84–25,97, при цьому ближче до п’ятниці, 30 вересня, котирування пари мали тенденцію до зростання.

Серед факторів, які впливатимуть на курс гривні до кінця року, за словами Антона Марюхніча, керівника управління казначейства Індустріалбанку, будуть ціни на міжнародних товарних ринках, врожай зернових і розрахунки за нього, а також показники балансу газу в опалювальний сезон.

У подальшому, найімовірніше, експортери почнуть притримувати валютну виручку. З іншого боку, якщо НБУ продовжуватиме політику пом'якшення валютних обмежень, який спостерігався після отримання третього траншу МВФ, це стане чітким позитивним сигналом, що процес нормалізації банківського сектора впевнено набирає силу, впевнені експерти.

У найближчий місяць курс національної валюти утримуватиметься, імовірно, на рівні 25,5–26,5 ₴/$. На кінець року експерти прогнозують плавний рух гривні до курсу 26,5–27 ₴/$.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

25 березня, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
8916
Економіка

25 березня, 09:00

thumb img
Зеленський слабко орієнтується в політиці. Це дуже ризиковано – Томаш Фіала
3682
Події

Вчора, 18:31

thumb img
Принципи перших. П'ять надихаючих історій відомих українок – про те, як досягти успіху
2705

Головне

Футбол

Вчора, 02:17

thumb img
Давайте натуралізуєм Родрігеса. Реакція соцмереж на драматичну перемогу збірної України над Люксембургом
Компанії/Ринки

Вчора, 13:41

thumb img
Ryanair почне літати з Одеси
Компанії/Ринки

Вчора, 16:41

thumb img
Здійснилося. Ryanair почне польоти з Харкова