Яким буде курс гривні у найближчі дні – тижневий валютний прогноз

21 листопада 2016, 08:00
На поточному тижні, 21-25 листопада, валютний ринок має продовжити помірне послаблення гривні по відношенню до американської валюти. Діапазон волатильності національної валюти не перевищуватиме ₴1

Офіційний курс від НБУ станом на понеділок, 21 листопада, встановлено на рівні ₴25,89 за долар США. Протягом поточного тижня пара гривня/долар, найімовірніше, буде торгуватися у коридорі ₴25,5 – 26,3.

Відео дня

Поточний тиждень, на думку провідного експерта сектору продажу казначейських продуктів ОТП Банка В'ячеслава Озерова, ознаменується більш-менш спокійною торгівлею. Різкі коливання будуть згладжуватися Національним банком.

«На рівні ₴26 за долар США будуть триматися і курси на готівковому ринку під кінець тижня», – впевнений Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі.

Проте, в цілому, експерти очікують подальшого поступового просідання курсу гривні по відношення до американської валюти. «Минулий тиждень став репетицією майбутнього зростання курсу долара і дій регулятора щодо оперативного згладжування різких коливань», – каже Озеров.

Так, якщо минулого понеділка, 14 листопада, офіційний курс ще тримався на рівні ₴25,6 демонструючи підвищення, то пізніше, у зв'язку з дефіцитом експортної виручки, котирування пішли до ₴26,6.

«Ключовими чинниками зростання виступили як психологічні настрої, що підігрівалося зростанням готівкового ринку, так і вихід на ринок покупців валюти під виплату дивідендів, які зазвичай не дивляться на ціну, а просто купують. Плюс незначний обсяг експортної виручки на увазі вихідного дня в п'ятницю» – розповідає Озеров.

Проте в ситуацію все ж таки втрутився НБУ, продавши $33,6 млн. Це натякнуло експортерам, що не варто сподіватися на подальше зростання. Як результат, закінчився тиждень на рівні ₴26/$1.

Так, за минулий тиждень офіційний курс гривні, встановлений НБУ, впав з ₴25,58 до ₴26,05, або на 1,9%, підраховує Іосуб. Середньозважений курс гривні на міжбанку знизився з ₴25,63 до ₴25,92, або на 1,1%. Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку зросли з ₴25,99/26,43 до ₴26,39/27,04 (покупка виросла на 1,5%, продаж – на 2,3%).

В той же час, поточний режим курсоутворення експерти охарактеризувати як близький до плаваючого, коли курс формується під впливом попиту та пропозиції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X