Яким буде курс гривні у найближчі дні – тижневий валютний прогноз

12 грудня 2016, 08:00
На поточному тижні, 12–16 грудня, валютний ринок має лишатися стабільним. Діапазон волатильності гривні по відношенню до американської валюти не перевищуватиме ₴0,6.

Офіційний курс від НБУ станом на понеділок, 12 грудня, встановлено на рівні ₴25,87 за долар США. Протягом поточного тижня пара гривня/долар, найімовірніше, буде торгуватися у коридорі ₴25,7–26,3. Суттєво вище позначки 26 ₴/$ гривня поповзе лише у випадку екстраординарних подій на фінансовому ринку.

Відео дня

Атмосфера на валютному ринку на поточному тижні, на думку провідного експерта сектора продажів казначейських продуктів ОТП Банка В'ячеслава Озерова, лишатиметься напруженою також очікується ситуативну волатильність.

«Курс долара буде балансувати в діапазоні 25,8-26,2 ₴/$. Понеділок буде більш напруженим, так як з п'ятниці було перенесено частину попиту, для якого п'ятничне зростання курсу виявився несподіваним», – пояснює експерт.

З вівторка можна очікувати зростання обсягу продажів, що знизить напругу на ринку. Проте вже до п'ятниці котирування можуть повернуться до ₴26–26,1 за один долар.

На зовнішніх ринках гривню також можуть чекати неприємні фактори впливу. «13-14 грудня відбудеться засідання Комітету з відкритих ринків ФРС США щодо монетарної політики. Результат даного засідання може привести до істотного зростання долара до всіх світових валют», – розповідає аналітик Альпарі Максим Пархоменко.

Нагадаємо, минулий тиждень виявився більш волатильним, ніж очікувалося. Початок тижня був досить напруженим через відсутність валютної виручки. Отримання ПДВ експортерами призвело до того, що великі експортери практично не продавали валюту, або продавали лише обов'язкову суму. Це призвело до дефіциту валюти, і зростання курсу долара.

Гривня, на початку тижня відкрившись на позначці ₴25,89 за долар, до кінця тижня встигла закріпитися на рівні ₴25,77. Середній міжбанківський курс залишився на рівні 26,1-26,15 ₴/$, а на готівковому – курс продажу становив ₴26,92, покупки – ₴26,74.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X