Яким буде курс гривні у найближчі дні – тижневий валютний прогноз

14 листопада 2016, 08:00
На поточному тижні, 14-18 листопада, валютний ринок має продовжити помірне послаблення гривні по відношенню до американської валюти. Діапазон волатильності національної валюти не перевищуватиме ₴1

Офіційний курс від НБУ станом на понеділок, 14 листопада, встановлено на рівні ₴25,63 за долар США. Протягом поточного тижня пара гривня/долар, найімовірніше, буде торгуватися у коридорі ₴25,5 – 26,5.

Відео дня

Протягом усього листопада спостерігається вплив на рівновагу національної валюти політичних та, відповідно, фінансових подій, що сколихнули Сполучені Штати – а саме президентські вибори та подальша перемога у них Дональда Трампа.

«Ключовим рушійним фактором, без сумніву, є переоцінка процентних ставок в США в очікуванні, що Трамп вживе заходів для стимулювання економіки і в тому числі збільшить витрати бюджету», – пояснює головний валютний стратег інвестиційного банку Saxo Bank Джон Харді.

Як результат, минулого четверга зростання долара на міжнародних ринках помітно посилилося. Долар фактично підім'яв під себе валюти ринків, що розвиваються і валюти більш дрібних розвинених країн. Щоправда, експерти сходяться на думці, що фактор цей матиме тимчасовий характер.

Торговий тиждень на українському міжбанку пройшов також із тенденцією до плавної девальвації національної валюти, у порівнянні із попереднім тижнем. За тиждень офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився із ₴25,59 до ₴25,58, або на 0,1%. Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, виріс за цей же час із ₴25,59 до ₴25,62 (на 0,1%). Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку змінилися з ₴25,75/26,10 до ₴25,68/26,11. Таким чином, покупка знизилася на 0,3%, продаж зріс менш ніж на 0,1%, підраховує старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

«Зважаючи на зовнішньоекономічну обстановку, можна говорити про те, що сезонний процес девальвації української валюти почався», – каже Микита Мішаков, провідний експерт сектора продажу казначейських продуктів ОТП Банка.

Тож на початку поточного тижня, на думку Мішакова, найімовірніше, буде зберігатися сформований на минулому тижні тренд знецінення гривні по відношенню до американської валюти. Проте вже ближче до п’ятниці можлива невеличка корекція курсу гривні вгору, ближче до позначки 25,6 ₴/$.

Показати ще новини
Радіо NV
X