Яким буде курс гривні на поточному тижні – тижневий валютний огляд

19 вересня 2016, 12:15
1853
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
На поточному тижні, 19-25 вересня, валютний ринок має показати динаміку незначного укріплення курсу гривні по відношенню до американської валюти

Офіційний курс від НБУ станом на початок дня у понеділок, 19 вересня, складав ₴25,9 за долар США. На готівковому ринку курс купівлі долара становить в середньому ₴24,52, а продажу – ₴25,99. На міжбанку гривня протягом дня котується по ₴25,7-25,8 за долар.

За прогнозами спеціаліста відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурси, на поточному тижні курс національної валюти буде лишатися в межах коридору 25,6-26 ₴/$.

Основними факторами, які зіграли на користь гривні, стали в першу чергу позитивні новини від Міжнародного валютного фонду щодо третього траншу в $1 млрд та Національного банку, який прийняв чергові кроки щодо валютної лібералізації.

До того ж, ще за тиждень до того, НБУ вийшов на валютний ринок із пропозицією іноземної валюти – влиття додаткових коштів на ринок не лише дозволило зупинити девальвацію, але й допомогло відкотитися курсу з ₴26,6 до 25,9 за долар, або на 2,8%.

Подальша динаміка гривні, за очікуваннями старшого аналітика компанії Альпарі Вадима Іосуба, буде залежати від зусиль влади та перспектив отримання четвертого траншу в рамках програми МВФ, а також €0,6 млрд від Євросоюзу і гарантій в $1 млрд від США .

«Позитивний сценарій призведе до повернення національної валюти до рівнів ₴25 за долар, за посилення негативних чинників – до зростання курсу до ₴27 до кінця року», – каже він.

Вибір редакції

Гаджети

Сьогодні, 20:00

article_img
Прогин зараховано. Все, що потрібно знати про Samsung Galaxy Fold і майбутнє гнучких смартфонів
Політика

Сьогодні, 13:45

article_img
Особистий кабінет. Як перевірити себе в Державному реєстрі виборців
Made in Ukraine

Сьогодні, 12:00

article_img
Harley, стережися. В Україні розробили електричний мотоцикл

Головне

Економіка

Сьогодні, 17:36

article_img
Штрафи та запчастини. Що робити власникам авто на єврономерах після закінчення пільгового періоду розмитнення
Події

Сьогодні, 20:35

article_img
Клиха відправили на планове лікування у Челябінськ - правозахисниця
Інше

Сьогодні, 20:30

article_img
Клуб жіночої НБА вперше в історії підписав українську баскетболістку