Яким буде курс долара у перший тиждень 2017 року – прогноз Atlant Finance

30 грудня 2016, 10:29
На думку аналітиків Atlant Finance, об'єктивним курсом гривні повинен стати діапазон 25,5-26,5 грн/$

Наступного тижня гривня очікується в коридорі 26,5-27,3 грн/$ на міжбанківському і 27,5-28,3 грн/$ на готівковому ринках.

У Національному банку вважають, що на міжбанківському валютному ринку спостерігається тимчасовий надлишковий попит на іноземну валюту, який сформувався під дією ситуативних чинників. Однією з причин є те, що на валютний ринок тисне попит на валюту з боку експортерів, які отримали бюджетне відшкодування ПДВ в розмірі 12,5 млрд грн., що стримує їх потреби в гривнях, а, отже, і продаж їхньої валютної виручки.

Відео дня

В останні дні значно посилився попит з боку учасників ринку, викликаний необхідністю компаній робити платежі за кредитами в іноземній валюті в кінці року.

Також одним із факторів є надання Приватбанку підтримки обсягом 25 млрд грн., яку НБУ надав минулого тижня.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня сильно здала свої позиції. Завдяки різдвяним вихідним в США і ЄС, понеділок пройшов досить спокійно на міжбанку. Частина клієнтів проводила свої операції на умовах ТОМ. Нацбанк у хід торгів не втручався.

У вівторок валютний міжбанк штормило, а гривня ослабла. Попит значно перевищував пропозицію. Серед причин попит на валюту з боку великих імпортерів, яким потрібно закривати свої контракти з енергоносіїв та інших товарів. Нацбанку довелося втручатися в ситуацію і оголосити аукціон з продажу $80 млн. При заявці банків на $68,10 млн, НБУ продав лише $46,80 млн за ціною відсікання не нижче 26,80 гривень. Збити спекулятивний запал такими вливаннями Нацбанк повністю не зміг.

У середу, незважаючи на очікування зниження котирувань долара за рахунок зростання обов'язкового продажу експортерами після різдвяних свят в ЄС і США - цього не сталося. Прогнозоване збільшення обсягів продаваної валюти було з лишком перекрито попитом з боку великих імпортерів, що стрімко збільшився. Попит настільки перевищував пропозицію, що Нацбанк був змушений оголошувати аукціон з продажу долара в сумі $100 млн. НБУ продав $96,8 млн (заявки банків були на $120 млн) за ціною відсікання - не нижче 26,85 гривень. Це не змогло зупинити зростання котирувань долара, і останній перевищив 27 гривень за долар.

Показати ще новини
Радіо НВ
X