Яким буде курс долара до 27 січня - прогноз Atlant Finance

20 січня 2017, 20:31
Тиждень на міжбанківському валютному ринку минув досить динамічно, гривні вдалося стабілізуватися та трохи зміцнити свої позиції

Об'єктивним курсом гривні, за розрахунками аналітиків, повинен стати діапазон 25,5-26,5 грн/$.

Наступного тижня очікуємо гривню в коридорі 27,1-27,9 грн/$ на міжбанківському та 28,0-28,8/$ на готівковому ринках.

Відео дня

На міжбанківському валютному ринку спостерігається переважання попиту на іноземну валюту над її пропозицією під дією ситуативних і сезонних факторів.

17 січня 2017 року пропозиція валюти була обмежена насамперед у зв'язку з тим, що 16 січня 2017 в США був вихідний день (в честь Дня Мартіна Лютера Кінга). Відповідно, відсутність надходжень валютної виручки на рахунки українських банків вплинула на обсяг обов'язкового продажу валютних надходжень.

У той же час залишаються актуальними інші фактори, про які раніше повідомляв Національний банк. А саме - сезонний спад ділової активності, переважно в агросекторі, що відбивається в скороченні надходжень валютної виручки від експорту продовольчих товарів.

Також пропозицію валюти на міжбанківському ринку продовжує обмежувати наявність значної гривневої ліквідності у компаній-експортерів, які в грудні отримали відшкодування ПДВ на 16 млрд. грн.

З початку поточного року Національний банк продав під час аукціонів іноземної валюти на суму $108,8 млн, щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні.

Крім того, Національний банк розширив перелік інструментів, які може використовувати для цих цілей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X