Як КПП всередині Європи стали проблемою для її економіки – NYT

2 березня 2016, 17:37
В Німеччині одна з найважливіших магістралей Європи, яку використовують для безперешкодного руху, застрягла в кілометрових заторах через контрольно-пропускні пункти

Про це пише The New York Times.

В результаті цього на кордонах затримуються австрійці, які працюють в Німеччині. Також багато компаній у цій країні чекають на декілька днів довше поставки продовольства, деталей для машин та інші товари.

Відео дня

Австрійські покупці, які на вихідних їздили за покупками в прикордонне місто Німеччини – Фрайлассинг, вирішили утриматися від звичних шопінг-турів.

"Це дуже погано", – заявив Карл Піхлер, власник великого садового центру в Фрайлассингу. Продажі його продукції впали через те, що клієнти з Австрії перестали приїжджати в магазин.

Понад два десятиліття тому в Європі скасували прикордонний контроль в рамках Шенгенської угоди. Вільне пересування людей і товарів між країнами допомогло перетворити Європейський Союз на одну з найбільших економік світу.

Проте повернення контролю на найбільш важливих транспортних маршрутах може призвести до мільйонних євровтрат бізнесу.

Під час міграційної кризи деякі уряди наполягають на розширенні кількості контрольних пунктів навколо Європи і збільшенні їх використання до двох років.

Такі зміни загрожують не тільки напруженим політичними і соціальним зв'язкам, але і післявоєнному принципу до миру через процвітання.

Незважаючи на те, що деякі заклики до призупинення Шенгенської угоди можуть бути лише політичним позерством, критики стурбовані тим, що прикордонний контроль може стати невід'ємною частиною життя.

"Однин за одним ми закриємо кордони і як тільки це станеться, ми побачимо, що економічні втрати будуть величезними", заявив Жан-Клод Юнкер, президент Європейської комісії.

З осені Австрія, Данія, Франція, Норвегія і Швеція приєдналися до Німеччини в питанні введення і розширення тимчасових прикордонних перевірок. Минулого тижня Бельгія тимчасово закрила кордон з Францією. Перевірки ввели і інші країни, включаючи Угорщину, Сербію і Хорватію.

Європейський уряд і дослідницькі інститути почали підраховувати потенційні втрати.

Згідно з недавнім звітом Європейської комісії, збитки можуть сягати 18 млрд євро або $19,6 млрд в рік, враховуючи, що зовнішні кордони ЄС перетинають 57 млн транспортних засобів на рік і 1,7 млн працівників в день.

Фінансові втрати спровокують закриття бізнесу, порушення зв'язків у сформованих виробничих ланцюжках, підвищення вантажних і пасажирських тарифів. Також зростуть витрати на посилення прикордонного контролю.

Французький уряд підрахував, що у випадку повернення Євросоюзу до постійних прикордонних перевірок, витрати перевищать 100 млрд євро.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як розповідає Дорук Tумер, водій вантажівки турецької логістичної компанії, його маршрут з Туреччини та Греції через західну частину Балкан – це аналогічний шлях, які використовують біженці – займав близько п'яти днів. Тепер він витрачає 12 днів, із яких на звичні дві години їзди через Австрію йде більше доби.

Він також додав, що витрати на доставку зросли на 30%.

Великі компаній, які працюють по всій Європі, поки справляються з наслідками прикордонних обмежень.

Ікеа, шведська меблева група, заявила, що прикордонний контроль не завадив торгівлі. Оскільки вони тісно співпрацювали із транспортними компаніями для забезпечення поставок.

В Amazon, який має 29 центрів в ЄС, запевнили, що їхня робота, як і раніше, незалежить від зовнішніх факторів.

Однак, на мосту Ересуун, який з'єднує Швецію і Данію, кожен день понад 15 тис. осіб прикордонних зон проходять дві перевірки, які вимагає обидві країни.

Крім вантажівок і легкових автомобілів, по мосту пересуваються і залізничні потяги.

Затримки обходяться датсській залізничній компанії 1,2 млн євро в місяць.

У зв'язку з проблемами на ж/д-сполученні компанія Ferring Pharmaceuticals в Копенгагені запустила автобуси для співробітників, які живуть у Швеції.

Нідерланди, центр для деяких великих експортерів та імпортерів Європи, також відчувають себе вразливими. Голландці ще не ввели прикордонні перевірки. Але вони попередили, якщо Німеччина продовжити блокувати спільний кордон або блокпости з'являться в інших місцях - витрати компаній різко збільшаться.

Нідерландська компанія FleuraMetz, яка поставляє троянди, тюльпани і орхідеї в Європу і Північну Америку, вже зіткнулася із 12-годинною затримкою в Франції, недалеко від входу в евротунель, який пов'язує з Великобританією.

За цим маршрутом вантажівки компанії їдуть в аеропорт Хітроу поблизу Лондона для подальших поставок в США. Однак через високий рівень заторів, FleuraMetz довелося відправляти продукцію в британський аеропорт літаком. Це підвищило витрати на поставку в Нью-Йорк приблизно на 25%.

У Німеччині, на кордоні поблизу Фрайлассінга, поліцейські заявили, що вони намагаються скорочувати затримки, які є причиною зибтків європейських компаній.

За словами Піхлера, власника садового центру в Фрайлассингу, багато хто в місті скорочує або закриває свій бізнес. Він припускає, що і йому скоро доведеться звільняти співробітників.

Тим не менш, він додав, що прикордонний контроль – важливе рішення в умовах збільшення напливу мігрантів до Німеччини.

Показати ще новини
Радіо NV
X