Як і коли в Україні запрацює інститут уповноважених економічних операторів

12 лютого 2016, 16:24
У п′ятницю, 12 лютого, у Мінфіні вдбулася зустріч-презентація нового законопроекту щодо запровадження уповноважених економічних операторів на підприємствах

Як передає кореспондент НВ, такими підприємствами стануть ті, які отримають сертифікат про спрощення митного оформлення. Ці сертифікати безкоштовні та безстрокові, їхнє оформлення триває близько 120 днів.

Відео дня

За невідповідність критеріям сертифікати можуть відкликати. Підприєставм даватимуть певний час на усунення цих порушень

«Лише підприємства із сертифікатами зможуть подавати коротку декларацію, і компанії отримуватимуть інформацію оперативно від митниці», - заявила заступник міністра фінансів Олена Макеєва.

За її словами, буде два види сертифікатів. Перший – на спрощення митного оформлення, а другий – дозвіл уповноваженого вантажовідправника.

Щоб отримати відповідний статус, компаніям потрібно подати натупні документи: заява, згода на проведення перевірки ДФС, анкета самооцінки, чи відповідає вона висунутим критеріям.

Голова ДФС Роман Насіров своєю чергою заявив, що наразі тривають переговори із європейськими колегами, аби отримати необхідний досвід і допомогу.

«Ми залучаємо німецьких, польських і литовських митників, які розробляють методику і процедуру, за якою видаватимуть ці сертифікати. Заком має бути прийнятий протягом наступних 2 місяців і імплементований найближчим часом», - додав він.

Він очікує, що вже зараз отримати сертифікати зможуть від 50 до 100 компаній.

Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що це буде пробний тест запуску інституту уповноважених економічних операторів в Україні. Критерії розроблені міжнародною спільною, нам потрібно їх імплементувати і адаптувати під відповідні реалії.

«Усунення людського фактору завдяки запровадженню УЕО прибере корупцію і збільшить товаропотік. Ми маємо великі можливості із постачання товарів і транзиту сьогодні, тому потрібно їх використовувати», - додала міністр.

Зауважимо, що наразі у світі 13,643 таких УЕО. У Швейцарії статут УЕО мають 65 компаній, у Норвегії - 29. Мінфін України упевнене, що надання статусу УЕО підприємствам-експортерам збільшить товарооборот із ЄС.

Показати ще новини
Радіо NV
X