Кількість бідних росіян за рік зросла майже на три мільйони осіб

9 вересня 2015, 09:47
За рік кількість росіян, які живуть за межею бідності, зросла на 2,8 млн осіб. Це зіставно з населенням двох Єкатеринбургів або трьох Воронежів, або Тверської та Володимирської областей разом узятих, пише газета Ведомости

За даними Росстату, в першому півріччі на доходи нижче прожиткового мінімуму жило 21,7 млн росіян, або 15,1%. За той же період 2014 року за межею бідності перебувало 13,1% громадян.

Відео дня

За підсумками II кварталу кількість малозабезпечених зросла порівняно з II кварталом 2014 року на 15,5%: до 20,1 млн осіб (14% населення) проти 17,4 млн (12,1%). Сам поріг бідності - прожитковий мінімум - зріс за той же період на 22%: до 10 017 руб. проти 8192 руб.

Реальні доходи населення Росії до серпня 2015 року знижувалися вже дев'ятий місяць поспіль: на 9% в порівнянні з жовтнем 2014 року. Доходи падають через сплеск інфляції, скорочення індексації зарплат бюджетників, посилення регіональною владою умов отримання соціальних виплат або їх скасування.

"Збідніле населення економить навіть на їжі: за даними Левада-центру, 69% опитаних в останні 2-3 місяці прагнуть купувати більш дешеві продукти та предмети першої необхідності, називаючи інфляцію, зубожіння і безробіття головними проблемами", - пише видання.

На цьому тлі з 6 серпня в Росії приступили до знищення продовольчих товарів, заборонених до ввезення в країну в рамках контрсанкций.

Як відомо, Росія перебуває під економічними санкціями Заходу за анексію Криму і військове вторгнення в Донбас.

Раніше прем'єр РФ Дмитро Медведєв визнав, що ситуація в російській економіці залишається досить складною.

Показати ще новини
Радіо НВ
X