Італійці знайшли величезне родовище газу поблизу берегів Єгипту

30 серпня 2015, 18:25
Велика італійська енергокомпанія Eni виявила "супергіганстські" поклади газу біля берегів Єгипту

Підземна комора за своїми запасами стане найбільшою за всю історію розробок в Середземному морі. Родовище Zohr потенційно містить 850 млрд кубічних метрів газу на площі близько 100 квадратних кілометрів, - повідомляє РБК з посиланням на прес-службу компанії.

Відео дня

У Eni заявили про негайний початок розвитку інфраструктури для вивчення запасів та розробки родовища.

"Ця історична знахідка дозволить змінити енергетичний сценарій розвитку Єгипту. Ми тим більше раді, що таке родовище виявлено в країні, яка є нашим стратегічним партнером", - зазначив Клаудіо Дескальци, генеральний керівник концерну.

Геологічна розвідка єгипетського узбережжя Середземного моря почалася наприкінці 1990-х, згідно з угодою, підписаною між Eni та Міністерством нафти Єгипту в 2014 році.

За цей час було відкрито кілька невеликих родовищ в Ізраїлі та біля берегів Кіпру. Найбільшим вважалося відкрите у 2004 році родовище Левіафан, поблизу кордону Ізраїлю з Ліваном. Запаси цього родовища оцінюються у 450 млрд кубометрів газу.

Раніше повідомлялося, що для українців подешевшав імпортний газ. Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин озвучив ціну на газ на наступні півроку.

Показати ще новини
Радіо NV
X