IT ринок в минулому році виріс на 13% - Перша шпальта

5 лютого 2016, 15:30
У минулому році ринок IT в Україні виріс на 13%, розповів генеральний директор великої IT компанії Люксофт-Україна Віталій Нужний в інтерв'ю в програмі Перша шпальта (ПШ)

При цьому, як зазначає програма, металургія в минулому році впала на 17%, машинобудування-на 14,6%, хімія на 15,9%, промисловість в цілому на 13,4%. Загальна ємність ринку IT в минулому році досягла $7,5 млрд. Як розповів Віталій Нужний, IT індустрія вже займає 3% українського ВВП.

Відео дня

«Україна відома і багата своїми талантами. Тут є досить хороша, фундаментальна база в освіті: інженерна, математична. Порівняно з багатьма іншими країнами можемо робити складні проекти. Порівняно з Індією, де програмістів вчать шість місяців в ПТУ, у нас програмісти якісні. І тому Індія у складності виконуваних проектів не може конкурувати з Україною», - пояснює Нужний.

При цьому конкурують з Україною на IT ринку дві країни – Росія і Білорусія. IT ринок Білорусі в цьому році досягне $1 млрд.

Нужний стверджує, що IT в Україні зросте ще на 15-20% у 2016 році. «Це дуже перспективний сегмент, тому ми йти звідси точно не збираємося», - сказав він.

ПШ нагадує, що в минулому році було укладено декілька угод на українському ринку IT. Зокрема, частку в компанії Ciklum купив інвестор Джордж Сорос. А частку в проекті Depositphotos - Європейський банк реконструкції та розвитку.

Як відзначає керуючий партнер ІК Hybrid Capital Ілля Кенигштейн, інвестиціями в українську IT цікавляться європейські і навіть азіатські компанії.

Крім того, в програмі спеціальний репортаж про те, скільки повинні отримувати українські чиновники, щоб вони не брали хабарі, а також дискусія на тему невдалої податкової реформи.

Завершує випуск огляд економічних новин від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо НВ
X