IT-ринок створить базу для ліберальної економіки - Перша шпальта

21 липня 2016, 15:41
1495
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

pixabay

IT - індустрія за останні півтора року подолала спад в темпах зростання

Працівники індустрії – це як раз ті, хто підходить під визначення "середній" клас. Вони платять податки і утримують держапарат

Без таких людей країна скотиться до диктатури або безладного життя, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ).

IT - індустрія за останні півтора року подолала спад в темпах зростання, що спостерігалося з початком військових дій на сході країни. За словами директора департаменту інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку Олени Мініч, тільки експорт послуг компаній сектора в 2015 році склав $2,5 млрд. Об'єм інвестицій венчурного капіталу в українські стартапи в минулому році оцінюється в $130 млн. "Це дуже велика цифра, і зростання становив 200%", – підкреслює Мініч.

Представники галузі поділяють оптимізм чиновника. IT-підприємець Роман Хміль каже, що темпи зростання послуг на експорт в секторі відновилися. Якщо в 2014 році вони становили 5%, проти 30% у довоєнний рік. То в 2015-му вони досягли 10-12%. А в 2016-му році вони очікуються на рівні 15-20%.

В Україні нерідко знаходяться критики, які говорять, що, незважаючи на всі успіхи, галузь мало що дає економіці країни. IT-компанії, що працюють на закордонного учасника, часто звинувачують у тому, що вони використовують схеми оптимізації податків, при яких працівників оформляють як фізосіб-підприємців. А вони, на відміну від штатних співробітників, платять податки за зниженою ставкою.

Представники індустрії на це відповідають, що спрощена схема оподаткування – це законний спосіб зниження витрат, а ефект для економіки не обмежується одними податками, сплаченими окремо взятими фахівцями.

"Наша компанія в минулому році експортувала послуг на 150 млн доларів, а 4% від цієї суми ми сплатили в якості податків", – говорить старший директор однієї з найбільших в країні аутсорсингових компаній EPAM Systems Юрій Антонюк.

Важливе, за його словами, і те, що ті, хто працює на аутсорсерів, отримують зарплату і витрачають її в Україні. "Підраховано, що навколо одного айтішника створюється від чотирьох до восьми місць", – каже Антонюк. При цьому за кордон не вивозиться ні сировина, ні ліс, а країна отримує валюту.

"Наші співробітники – це ті, кого називають середнім класом. А якщо в країні не буде середнього класу, країна буде схильна до радикальних качаниям – буде або диктатура, або ситуації, в якій нікому нічого не потрібно", – підкреслює старший директор EPAM Systems

"Якщо цих людей не буде, то впаде і купівельна спроможність", – додає партнер консалтингової компанії Expert&Consulting Андрій Пастухов.

У передачі також дивіться інтерв'ю генерального директора Укрзалізниці Войцеха Балчуна.

Завершує випуск рубрика Розбір польотів від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время
Вибір редакції

Політика

Вчора, 21:01

article_img
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко
Політика

Вчора, 19:08

article_img
Політтехнолог Порошенка Олег Медведєв в інтерв'ю Радіо НВ - відео
Культура

Вчора, 16:55

article_img
Got to be free. У Театрі на Подолі покажуть рок-мюзикл про Майдан

Головне

Події

Вчора, 18:37

article_img
На Донбасі загинув один український військовий, ще двох поранено - штаб ООС
Політика

Вчора, 15:10

article_img
В АП не розглядають і не обговорюють "план Сайдіка" щодо Донбасу
Геополітика

Вчора, 11:21

article_img
У Мюнхені відкривається міжнародна конференція з безпеки