Іспанці вперше за 20 років стали багатшими за італійців

20 квітня 2018, 15:06

Іспанський валовий внутрішній продукт (ВВП) на душу населення в 2017 році за паритетом купівельної спроможності перевершив аналогічний показник в Італії вперше як мінімум з 1998 року.

Про це йдеться у звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ), передає агентство Інтерфакс-Україна.

Крім того, за прогнозами Фонду, через п'ять років іспанська показник буде на 7% вище італійського, хоча ще десять років тому Італія була попереду на 10%. Більш того, експерти МВФ прогнозують, що до 2023 року Італію обійдуть такі країни, як Словаччина і Чехія.

Відео дня

"Економічне зростання в Іспанії знаходиться на більш позитивній і переконливій траєкторії, ніж в Італії, як мінімум з 2011 року, так що цього слід було очікувати", - зазначив професор школи менеджменту при Університеті Бокконі в Мілані Карло-Альберто Карневале Маффі.

Стагнація в італійській економіці стала однією з головних причин політичних суперечностей, оскільки італійці втрачають віру в здатність традиційних партій повернути країну до зростання і забезпечити населення робочими місцями, пише Financial Times. Тому підвищується популярність популістських і опозиційних політичних сил.

Величезний держборг Італії, у співвідношенні до ВВП поступається тільки грецькому, вважається одним з основних ризиків для єврозони в цілому. На думку старшого економіста KBC Ливена Ноппен, така ситуація збережеться, якщо італійський уряд не візьме курс на структурні реформи.

Разом з тим Іспанія з 2015 року збільшує ВВП швидше, ніж Німеччина, Франція і Великобританія, проте обсяг іспанської економіки як і раніше лише на 2% перевищує показник 2007 року.

На думку експертів, у Іспанії є ряд структурних переваг перед Італією, включаючи більш молоде населення. Однак країна також більш ефективно інвестувала державні кошти, особливо в інфраструктуру, і продемонструвала велику відкритість до інновацій та іноземним інвестиціям.

У кінці 1990-х років Італія, третя за величиною економіка єврозони, випереджала Іспанію за обсягом ВВП в два рази. У порівнянні з 2000 роком італійська економіка збільшилася лише незначно, тоді як основні країни єврозони виросли на 25%, а Іспанія продемонструвала зростання на 35%.

Показати ще новини
Радіо NV
X