Уберегтись від інфляції. Китайські інвестори переключилися з нерухомості на люксові годинники

22 грудня 2021, 19:42

Китайські інвестори почали купувати дорогі годинники замість нерухомості. Так вони намагаються уберегтися від інфляції на тлі уповільнення економічного зростання та кризи на місцевому ринку нерухомості.

В останні місяці китайські інвестори переключилися з покупки нерухомості на розкішний годинник, як найкращий варіант зберегти свої кошти на тлі уповільнення економічного зростання, пише Financial Times з посиланням на реселерів елітного годинника.

Відео дня

Як пише видання, багаті китайці перестали купувати додаткові будинки і натомість витратили свої зайві гроші на годинник, такі як Rolex і Patek Philippe. За словами експертів, це сприяло 40%-му зростанню імпорту швейцарського годинника до Китаю за перші 10 місяців цього року. Зазначається, що імпорт елітного годинника зростав попри те, що економіка в цілому охолола.

Аналітики зазначають, що криза на ринку нерухомості Китаю спонукала багатьох інвесторів шукати альтернативи. Зазначається, що для багатьох багатих покупців, елітні годинники це, зокрема, і засіб захисту від інфляції.

На тлі падіння споживчого попиту через економічний спад, дорогий годинник завоював популярність серед багатіїв. За даними жовтневого опитування, близько 1500 дорослих китайців з річним сімейним доходом понад 500 000 юанів. ($78 000), 88% респондентів планували в найближчі 12 місяців зберегти або збільшити витрати на дорогий елітний годинник ередньої вартості 76 700 юанів),

«Верхній сегмент годинникового ринку дуже сильний. Якщо ви підете в магазин Rolex зараз, у нього не буде достатньо [годинників] для продажу клієнтам», - зазначають автори дослідження.

Деякі покупці відзначають, що дорогий годинник через пару років можна продати з невеликим прибутком, а ось нерухомістю зараз так не вийде.

Також зазначається, що однією з рушійних сил буму елітного годинника є їх мобільність, яка дозволяє відносно просто вивести активи за кордон. У Китаї діє щорічний ліміт $50 000 на грошові перекази за кордон.

Нагадаємо, що на початку грудня міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило рейтинг проблемного забудовника Evergrande. У центробанку Китаю тоді сказали, що проблема платоспроможності девелопера вирішуватиметься ринковими методами.

Кредитори подали до компанії понад 360 позовів, сподіваючись на відшкодування $13 млрд. Вони сподіваються отримати пріоритет при виплаті боргів.

У листопаді цього року повідомлялося, що засновник Evergrande Хуей Ка Янь (Сюй Цзяїнь - у мандаринському діалекті) продав особисті активи на $1,1 млрд, щоб розплатитися з боргами компанії.

На початку листопада також повідомлялося, що забудовник продав акції медіакомпанії HengTen Networks Group на $145 млн напередодні чергового терміну виплат за доларовими облігаціями

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X