Інвестняні Зеленського: Рада схвалила податкові пільги
Верховна Рада 2 березня проголосувала за внесення змін до Податкового кодексу України (законопроект № 3761) та до Митного кодексу (№ 3762), які необхідні для імплементації закону про інвестиційних нянь.
За законопроєкти проголосувало 246 та 256 нардепів відповідно.
Проєктом закону № 3761 передбачається, що до 1 січня 2035 року (але не більше строку та обсягу надання державної підтримки за спеціальним інвестиційним договором) від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту устаткування для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями.
Законопроєктом № 3762 таке устаткування на аналогічний термін (до початку 2035 року) звільняється від оподаткування ввізним митом. При цьому воно має бути новим і виготовленим не раніше ніж за три роки до дати ввезення на митну територію України.
Нардеп від Слуги народу, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев відзначив в Telegram, що 15-річний термін — не термін надання пільги, а термін реалізації інвестпроєкту, протягом якого пільгою можна скористатися.
«А обсяг пільг інвестора (резидента або нерезидента) обмежується 30% від суми інвестиції. Це можуть бути податкові або неподаткові пільги (наприклад, підведення мереж), встановлені договором Кабміну з інвестором», — пояснив Гетманцев.
Закон про інвестнянь (про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні) український парламент прийняв в грудні минулого року за ініціативою президента Володимира Зеленського. Підтримка передбачена для проєктів, обсяг інвестицій в які перевищує 20 млн євро. Вона може надаватися у таких формах:
- звільнення від сплати окремих податків та зборів;
- звільнення від оподаткування ввізним митом нового устаткування та комплектуючих виробів до нього;
- забезпечення переважного права землекористування земельною ділянкою державної або комунальної власності, надання земельної ділянки у користування (оренду) для реалізації інвестпроєкту з переважним правом придбання у власність такої ділянки після закінчення строку дії спеціального інвестиційного договору;
- забезпечення за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів будівництва об'єктів суміжної інфраструктури (автомобільних шляхів, ліній зв’язку, засобів тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерних комунікацій тощо), необхідних для реалізації інвестпроєкту.
В лютому 2021 року Кабмін уповноважив Офіс із залучення та підтримки інвестицій (UkraineInvest) супроводжувати проєкти зі значними інвестиціями.